Ženy loni cestovaly sólo o 44 % více. Airbnb proto v Česku spouští novou bezpečnostní funkci.


Pro ty, kdo chtějí poznávat svět formou sólo cest, představuje Airbnb novou funkci, díky které je sólo cestování bezpečnější, zejména pro ženy.
Aktuální data Airbnb ukazují, že cestovatelé stále častěji chtějí poznávat svět na vlastní pěst. Tato data dokládají, že sólo cestování skrze platformu loni celosvětově vzrostlo o třetinu1 a v České republice dokonce o 45 %.
Aby společnost Airbnb podpořila rostoucí počet svých sólo cestujících, spustila novou speciální bezpečnostní funkci a to mimo jiné v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Polsku a také v Česku. Tento krok přichází poté, co nová data společnosti Airbnb ukázala, že stále více žen si rezervuje sólo pobyty. Počet samostatně cestujících Češek, které podnikají cesty s ubytováním přes noc, vzrostl o 44 %.
V roce 2022 byly celosvětově nejlepšími destinacemi pro sólo cestovatele:
1. USA
2. Francie
3. Spojené království
4. Kanada
5. Španělsko
6. Brazílie
7. Mexiko
8. Německo
9. Itálie
10. Austrálie

Flexibilní práce umožňuje dlouhodobé pobyty
Vzhledem k tomu, že stále více lidí má možnost pracovat tzv. “na dálku”, roste obliba dlouhodobých zahraničních pobytů. V roce 2022 platilo, že téměř čtvrtina všech cest přes Airbnb a skoro polovina dlouhodobých pobytů hostů pocházejících z České republiky proběhla formou sólo cestování.
Kathrin Anselm, generální ředitelka Airbnb DACH&CEE, k tématu řekla: „Cestování sólo má řadu výhod, ať už jde o vytvoření ryze vlastního cestovatelského plánu, poznávání nových lidí nebo získání pocitu nezávislosti. Je skvělé vidět cestovatele, kteří podnikají samostatné cesty, a naše nová bezpečnostní funkce, která to hostům usnadní, je dalším krokem k podpoře pozitivních a bezpečných zážitků v rámci komunity Airbnb.“


Jak to přesně funguje:
Když si samostatně cestující host zarezervuje soukromý nebo sdílený pokoj na Airbnb, v aplikaci se aktivuje tato specializovaná služba a poskytne hostu přístup ke třem klíčovým funkcím:

  1. Tipy odborníků, které přispějí k tomu, aby cestovatelé zůstali v bezpečí i při cestování sólo;
  2. Snadný způsob, jak sdílet svůj cestovatelský Airbnb itinerář s rodinou a přáteli;
  3. Tipy Airbnb zahrnující důležité otázky, které je dobré položit hostiteli ohledně jeho nabídky a okolí místa ubytování.

Více informací o nové bezpečnostní funkci najdete zde.

Čtěte dál …