Pět věcí, které musíte vědět o análním sexu

Anální sex je, jako většina témat souvisejících se sexuálním zdravím, tabu. Stejně jako u všech tabu se lidé stydí mluvit o svých zkušenostech a obavách. Satisfyer, značka pro sexuální wellness, spolu s ředitelkou pro vzdělávání a certifikovanou klinickou sexuoložkou Megwyn White, vysvětlila pět faktů, které by měl každý vědět o análním sexu a pomohltím skoncovat s těmito předsudky.

 1. Anální sex je pro každého

Přestože je anální sex často vnímán jako praktika, která je primárně spojována s homosexuály, je třeba říct, že anální sex si užívá mnoho heterosexuálních mužů a žen. Ve skutečnosti se stává velmi oblíbeným u lidí mladších 45 let. Podle nedávného průzkumu CDC (Centers for Disease Control), 36% žen a 44% mužů této věkové skupiny přiznalo, že měli anální sex s partnerem opačného pohlaví. Jakmile jsou všechny předem vytvořené předsudky odstraněny, tak nezbývá, než si anální sex opravdu vychutnat. Pravdou je, že konečník má tisíce nervových zakončení a některé z těchto nervů jsou také spojeny s klitorisem. Pro muže může být anální sex také velmi příjemný např. s pomocí „strap on “pomůcky, kterou si žena nasadí a muže s ní dráždí hračkou. K tomu je také možné využít prst nebo nějakou vibrační pomůcku. Anální sex pro muže může být obzvláště příjemný, protože je zde příležitost prozkoumat „bod P“, velmi citlivou prostatickou žlázu, která je u mužů zodpovědná za vyvolání orgasmu.

 • Anální sex = slast

Jak již bylo zmíněno, anální sex může být příjemný pro obě pohlaví, bez jakékoli bolesti. Představa, že “to bude bolet”, bohužel způsobuje fenomén zvaný předvídavá bolest. V zásadě, pokud si myslíte, že něco bude bolestivé, vaše tělo se začne doslova připravovat na bolest napínáním a zesilováním prožívání bolesti v mozku. Nic, co by velkorysá dávka lubrikantu a pomalé budování vzrušení, aby se tělo uvolnilo, nevyřešilo. Jak se říká “cvičení dělá mistra”. Stejně jako ostatní druhy sexuální aktivity se musí anální sex trénovat a tělo se musí připravovat na jeho přijetí.

 • Anální sex není nečistý

Jednoduchá preventivní opatření vám mohou pomoci. Zjistíte, že zážitek nemusí být nečistý nebo trapný. Za prvé, konečník neukládá stolici, ačkoli anální sex může vyvolat uvolnění střev, pokud jí tam máte dostatek. Proto je nejlepší se vyprázdnit, než se rozhodnete prozkoumat slasti, které anální sex přináší. Chcete -li tomuto procesu pomoci, můžete použít ušní nebo nosní stříkačku s asi 30ml vody, kterou aplikujete dovnitř a zadržíte 30 sekud až minutu. Poté se lehce vyprázdníte a střevo tím vyčistíte od veškerých nečistot. 

 • Zcela nový svět k prozkoumání

Ačkoli anální sex s penisem může být úžasný, existuje spousta dalších skvělých způsobů, jak prozkoumat tento typ sexu, které nezahrnují penetraci. Vzhledem k tomu, že konečník je plný příjemných citlivých nervů, můžete objevit zcela nový svět. Od hraní si prsty po rimming nebo používání pomůcek, jako anální kolík nebo anální kuličky jako Satisfyer’s Love Beads nebo dokonce experimentování s vibrátorem či jinými sexuálními wellness hračkami. Je důležité rozšířit definici análního sexu a análních hrátek a nepovažovat penetraci za jeho jedinou možnost.

 • Ženy mohou mít anální orgasmus

Ženy jsou schopny dosáhnout dechberoucích orgasmů prostřednictvím análního sexu. Jak už jsme zmínili, konečník má spoustu příjemných nervových zakončení a navíc anální stimulace může často zlepšit stimulaci klitorisu i bodu G. Je však důležité, aby se ženy po análním sexu vyvarovaly vaginálního sexu. Střevní bakterie by ve vagíně mohly způsobit infekci.

Celkově anální sex není, ani by neměl být, skrytou touhou. Některé ženy například potřebují mentální obraz toho, že dělají něco pikantního, aby je to dostalo do varu. Stejně jako všechny věci související s intimitou, sex (všechny jeho formy) musí být diskutovány a prozkoumány ve správný čas a bez omezení. Při análním sexu není třeba dbát větší péče než při vaginálním sexu, stačí použít hodně lubrikantu a prozkoumat polohy, které umožňují konečníku relaxovat, nebo být kreativní s análními pomůckami.

Megwyn White, ředitelka pro vzdělávání a kvalifikovaná klinická sexuoložka

Megwyn White (na náhledovém snímku) je sexuoložka a atestovaná sexuální koučka, která provozuje svou praxi v New Yorku. V současné době také působí jako ředitelka pro vzdělávání pro Satisfyer, přední značku na poli sexuálního wellness se sídlem v Německu. Pravidelně přispívá do Sex and Medicine Summit, publikovla např. pro Cosmopolitan, Health.com, Elite Daily, Refinery 29, Sensheat a časopis X-biz. Mimo jiné je jedním z hlavních prezentujících na Sex Expo, Yale School of Consciousness, Fashion Snoops a Assemblage v New Yorku. Je také autorkou metody Haptic Body, což je somatická metoda zaměřená na jednoduchou péči o sebe sama. Ta má za úkol navodit vzájemné propojení celého těla, uzdravení po sexuálních traumatech a sebe-regulaci nervového systému skrze smyslnost a ztělesnění.

Satisfyer doporučuje:

Love Beads

 • Vyrobeno z extra měkkého lékařského silikonu šetrného k pokožce, který je příjemný na dotek a extrémně hygienický
 • Stimuluje hráz i prostatu najednou

Booty Call

 • Ideální pro začátečníky a anální trénink
 •  Stahovací popruh umožňuje snadné vyjmutí

Lolli plug 2

 • 12 různých a výkonných vibračních programů
 • Vhodné pro muže i ženy

O značce Satisfyer

Satisfyer je významná značka na poli sexuálního wellness, která propojením technologických inovací a sexuálního zdraví přináší zákazníků příjemné prožitky, které působí na různé smysly. Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Mezi hlavní myšlenky a poselství patří, že sexuální zdraví je pro každého bez ohledu na jeho pohlavní identitu, socioekonomické prostředí, věk nebo pohlaví a schopnosti.

Jako nejrychleji rostoucí značka sexuálního wellness na světě je Satisfyer nyní k dispozici ve více než 100 zemích s více než 200 produkty a více než 190 cenami za design. Satisfyer nabízí nejkomplexnější a nejobsáhlejší sortiment vysoce kvalitních a inovativních produktů, za dostupné ceny. Oceněná inovace společnosti, Satisfyer Connect, je bezplatná aplikace, která integruje dotykovou, zvukovou

 a haptickou zpětnou vazbu a umožňuje uživatelům prozkoumat vytváření vlastních personalizovaných programů potěšení a bezproblémově ovládat zařízení partnera. Společnost Satisfyer je lídrem na trhu v mnoha zemích díky svému hlavnímu produktu Satisfyer Pro 2 s více než 25 miliony prodaných ks od roku 2016 a 100 000+ recenzí na Amazonu. Pro více informací navštivte www.satisfyer.com

Čtěte dál …