Značka FUN FACTORY úspěšně prodána


Německá skupina vlastnící značky EIS/Satisfyer/Triple A koupila celé portfolio výrobků, patentů, designů a značek, jakož i skladové zásoby společnosti FUN FACTORY. V rámci transakce s platností od 1. října 2024 a již zadala novou poptávku na zboží za prodejní cenu 15 mil. EUR.


„S nákupy, vytvářením zásob, rozšiřováním výroby, předběžnými objednávkami, atd. investuje naše skupina do společnosti FUN FACTORY vysoké dvouciferné milionové částky. To zaručuje bezproblémovou a lepší dostupnost zboží vyráběným výhradně v Německu,“ říká generální ředitel Sven Pelka a dodává, „díky tomuto kroku se nám podařilo výrazně rozšířit naše patentové portfolio a brzy rozšíříme značku FUN FACTORY o mnoho nových, inovativních výrobků.“ Prodej bude řídit společnost Fun Factory Germany GmbH od 1. října 2024 a cenová struktura zůstane samozřejmě nezměněna.


Od svého založení v roce 1996 představila společnost FUN FACTORY GmbH řadu převratných inovací, které se dnes staly průmyslovými standardy. Od první dobíjecí hračky a magnetického nabíjecího kabelu Click’n’Charge až po barevné a přátelské designy a zavedením standardů kvality, jako je např. lékařský silikon.
FUN FACTORY neustále stanovuje nové standardy v erotickém průmyslu, vždy s vizí vyrábět ve svém sídle v Brémách „nejlepší erotické hračky na světě“. Společnost Fun Factory formovala tento průmysl a významně přispěla k odstranění tabu obklopujícího erotické hračky.

Německá skupina EIS/Satisfyer/Triple A v současné době dodává své výrobky do více než 80 zemí, obsluhuje více než 1 000 významných zákazníků, je zastoupena ve více než 100 000 obchodech a řetězcích drogerií a je etablována jako nesporná světová jednička na německém trhu s erotickými pomůckami, která si udržuje svou silnou pozici díky působivému růstu a inovacím.


„Tímto prodejem se loučím s tímto odvětvím a těší mě, že značka bude i v budoucnu součástí úspěšného prostředí skupiny Triple A Group. Jsem přesvědčen, že Triple A je pro tuto transakci správnou volbou a že značka je důležitým stavebním kamenem pro prémiový segment,“ říká Dirk Bauer, zakladatel a generální ředitel společnosti FUN FACTORY GmbH.

Celosvětově rozšířený patent na technologii pulzátoru – Prodáno!

Německá skupina kolem EIS/Satisfyer/Triple A koupila celosvětově patentovanou technologii Stronic/Pulsator od dvou německých vynálezců z Berlína. 

Vedle vibrací a tlakových vln se jedná o třetí a jedinou další základní technologii, která se používá v oblasti sexuálního wellness a která se rovněž úspěšně prosadila na trhu. Základem této technologie je magnetický pohon a magnetické motory, které se v současné době stále více využívají v různých průmyslových odvětvích a které skupina kolem EIS/Satisfyer/Triple A tento týden již úspěšně licencovala pro jiné odvětví.

Společnost Fun Factory využila technologii pulzátoru na základě exkluzivní licenční smlouvy. „Investovali jsme několik milionů a koupili jsme celé portfolio patentů Stronic/Pulsator pro všechna průmyslová odvětví,“ říká generální ředitel Sven Pelka.“Zajistili jsme si tak tuto inovativní technologii na dalších více než 8 let patentování pro náš obor a nyní jsme výhradním vlastníkem této technologie namísto toho, abychom byli nabyvatelem licence.

Cílem je zpřístupnit technologii pulzátorů od roku 2025 širšímu okruhu spotřebitelů po celém světě a výrazně snížit současnou cenovou úroveň kolem 200 eur/dolarů MSRP. Máme největší portfolio patentů a výrobků v tomto odvětví a budeme i nadále aktivně chránit naše patenty a vymáhat je proti jakémukoli porušení.“

Skupina EIS/Satisfyer/Triple A v současné době dodává své výrobky do více než 80 zemí, spravuje více než 1 000 významných zákazníků, je zastoupena ve více než 100 000 obchodech a řetězcích drogerií, což z ní činí největšího hráče v oblasti B2B na světě.

Čtěte dál …