Čtvrtina lidí přiznává sexuální fetiš. Muže nejčastěji vzrušují nohy partnerky, ženy hrátky s věkem

Přestože mívají sexuální fetiše nádech poruchy nebo deviace, ve skutečnosti jde o běžnou a přirozenou součást lidské sexuality. Podle nedávného průzkumu webové platformy Bedbible má nějaký fetiš 25 % lidí. Muže nejčastěji vzrušují nohy partnerky, libují si však také v „dovolené nevěře“, tedy takzvaném cuckoldingu. Ženy jako nejoblíbenější fetiš zmiňují age play, tedy hraní specifických rolí spojených s věkem.

Fetišismus byl lékaři původně definován jako sexuální zájem o neživé předměty, části těla nebo sekrety. Dnes se však slovo fetiš používá jako označení pro sexuální vzrušení spojené s širokou řadou různých preferencí, fascinací a praktik. Podle nedávného průzkumu webové platformy Bedbible, jehož se zúčastnilo přes 7 500 lidí, má se sexuálními fetiši zkušenost čtvrtina populace.

„Důležité je uvědomit si, že fetiš není porucha nebo deviace, ale přirozená součást lidské sexuality. Každý máme jiný zdroj sexuální motivace, která nás vzrušuje. Pokud fetiš danému člověku ani jeho partnerům či okolí nekomplikuje život ani vztahy, pokud jsou respektovány hranice a udržována otevřená komunikace mezi partnery, je to soukromá věc a součást osobnosti. Konsensuální prozkoumávání netradičních sexuálních tužeb a přání naopak může posílit intimní vztah a okořenit milostný život,“ vysvětluje Veronika Kubíčková, sexpertka z e-shopu Ruzovyslon.cz.

Nejoblíbenější je foot fetish, milují jej zejména muži

Dle zmíněného průzkumu patří k nejrozšířenějším fetišům fascinace nohami, tedy takzvaný foot fetish. Přiznalo jej 11 % lidí. Mezi dalšími oblíbenými fetiši se pak objevil cuckolding (potěšení z pozorování partnerky či partnera při sexu s někým jiným, případně i jen poslouchání vyprávění o této „nevěře“), voyeurismus (pozorování cizích lidí při sexu) a age play (hra s věkem, tedy když jeden z partnerů ve své roli simuluje dítě či adolescenta a druhý například rodiče, učitele a podobně). Oblibu cuckoldingu vyjádřilo 8 % dotázaných, voyeurismu 5 % a age play 3 %.

Podíváme-li se na výsledky průzkumu, zjistíme, že obliba některých fetišů se výrazně mění v závislosti na pohlaví. „Zatímco foot fetiš má u mužů podíl celých 18 %, z žen si jej užívají jen asi 4 %. Podobná situace panuje u cuckoldingu, k němuž se doznává 15 % mužů, avšak méně než 1 % žen. Age play naopak vyhledává 6 % dam, ale méně než 1 % mužů,“ dodává sexpertka.

Čtěte dál …

Značka FUN FACTORY úspěšně prodána

Německá skupina vlastnící značky EIS/Satisfyer/Triple A koupila celé portfolio výrobků, patentů, designů a značek, jakož i skladové zásoby společnosti FUN FACTORY. V rámci transakce s platností od 1. října 2024 a již zadala novou poptávku na zboží za prodejní cenu 15...

pokračovat ve čtení