Soundtrack k filmu Atlas ptáků právě vyšel

Film Atlas ptáků Olma Omerzu byl uveden do kin 2. září, pár dní poté, co ho mohli diváci Karlovarského filmového festivalu vidět ve světové premiéře, kde soutěžil v Hlavní sekci.

Nedílnou a podstatnou složkou filmu, ve kterém hrají Alena Mihulová, Miroslav Donutil, Eliška Křenková, Vojtěch Kotek, Pavla Beretová a Martin Pechlát, je i jeho hudba.

Tu složila na Českého lva nominovaná skladatelka Monika Omerzu Midriaková za hudbu k předchozímu filmu Olma Omerzua Všechno bude.

Soundtrack filmové hudby nyní vyšel 24. září na všech streamovacích platformách: https://bfan.link/bird-atlas-1

Na trailer filmu Atlas ptáků se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=JGczMfro70I

„Hudba pro tento film vychází hodně z příběhu a postav filmu. Do „starého světa“ hlavní postavy Iva Róny, který má jasně daná pravidla se vtírá nový, virtuální svět, bez pravidel, plný chaosu. Používáme klasické nástroje orchestru – smyčce a dechy – jako svět starého patriarchy Iva. Chtěla jsem se vyhnout syntezátorům, jež jsou často synonymem moderního zvuku. Místo toho jsem vycházela z netradičních artikulací a zvuků orchestru. A tak smyčce a dechy hrají čím dál tím víc zvláštně a chaoticky. Skladby jsou plné disonance. Tyto motivy divákům naznačují přítomnost něčeho zlověstného a nejasného. A později provázejí opuštění, smutek a rozpad světa postav. Ve filmů tak vzniká mnoho expresivních momentů. Měla jsem to štěstí, že mi byl umožněn prostor tak výraznou hudbu do filmu dostat,“ vysvětluje skladatelka Monika Omerzu Midriaková.

Čtěte dál …

Střela z Východu – skutečný příběh

Ernst Degner (1931–1983) byl profesionální motocyklový silniční závodník Grand Prix z východního Německa. Degner se stal známým tím, že v roce 1961 utekl na Západ. Vzal s sebou i know-how techniky ladění z firmy MZ do Suzuki a v roce 1962 vyhrál pro Suzuki první...

pokračovat ve čtení