Legendární Modrý album Mekyho Žbirky vyjde 1. října v reedici – křest následuje 21. října v Lucerna Music Baru


Modrý album – nejprodávanější album Mekyho Žbirky od začátku milénia – vzniklo v roce 2001. Dvacet let poté, 1. října 2021, Universal vydá jeho reedici na dvou CD s výpravným bookletem a vinyl s novým zvukem. První CD obsahuje původní tracklist alba s remasterovaným zvukem z Abbey Road studia v Londýně. Na druhém bonusovém CD najdete živé verze a mixy vybraných písní, jako například Milionkrát, Len zatvor oči (v live i US verzi), Mám rád, Sněhulák a další. Křest alba následuje 21. října na Mekyho koncertě v Lucerna Music Baru.

Vznik multiplatinové desky Modrý album zmapoval režisér Šimon Šafránek v dokumentárním filmu Modrý album – The Making Of. Natáčelo se v produkci České televize, podlescénáře Honzy Vedrala a za kamerou stál Martin Žiaran. Online premiéra na Mekyho YouTube kanálu je ohlášena na 3. října v 19h.

https://www.youtube.com/channel/UCY8YQbQLXw1b-XYJW5Ql89w

Meky Žbirka je čerstvým držitelem ocenění za druhé místo v kategorii Zpěvák v hudební anketě Žebřík 2020, pro které si přijel na slavnostní ceremoniál 3. září do DEPO2015 v Plzni. Filmový portrét MEKY režiséra Šimona Šafránka byl navíc vyhlášen Filmem roku 2020. Úspěchu na Žebříku v srpnu předcházela Cena festivalu Soundtrack za celoživotní přínos, kterou Meky převzal během svého koncertu na Festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady.

 „Největší cenou pro mě byla možnost konečně zase hrát před živými diváky, to je opravdu velká radost,“ reagoval Meky.

A s diváky, tentokrát prostřednictvím televizní obrazovky, se Meky opět pravidelně setkává také v oblíbené hudební talk show Doupě. Nová řada je k vidění od 12. září na ČT Art.

Modrý album – reedice v prodeji v běžné obchodní síti a v e-shopu na https://zbirka.unimerch.cz/vse Cena: 2CD 419 Kč, 2LP 629 Kč.

Sledujte také na:

https://www.zbirka.cz

https://www.facebook.com/MiroZbirka/

https://www.instagram.com/mirozbirka/

Čtěte dál …