Publikace Jóga v denním životě volně dostupná online

Od roku 2010 je české veřejnosti online volně dostupný celý obsah knihy Systém Jóga v denním životě v jednotlivých kapitolách na adrese https://joga.cz/system/.  Od svého spuštění zaznamenala česká jazyková verze přes 2,2 milionu návštěv uživatelů. V současné době se připravuje nové vydání této knihy, stejně tak jako u dalších dvou vyprodaných knih višvaguru Mahéšvaránandy, Jóga proti bolestem v zádech a Skryté síly v člověku. Tato druhá kniha se zabývá čakrami (energetickými centry) a je k dispozici na webu www.cakry.cz.

Populární mezi čtenáři jsou také další publikace višvaguru Mahéšvaránandy, například knihy Jóga v denním životě a diabetes a Jóga v denním životě pro děti a mládež.

V „Józe v denním životě“ jsou klasické ásany a pránájáma (dechové cvičení) rozčleněny do osmidílného systému. Jednotlivé díly byly sestaveny za pomoci poradců z řad lékařů, fyzioterapeutů a rehabilitačních pracovníků. Z těchto základních cviků systému „Jóga v denním životě“ se vyvinuly mnohé speciální programy, např. „Jóga proti bolestem zad“, „Jóga proti bolestem kloubů“, „Jóga pro seniory“, „Jóga pro manažery“, „Jóga pro děti“. Dalšími cennými cviky z „Jógy v denním životě“ jsou očistné techniky hathajógy, hluboké uvolnění (jóganidrá), koncentrační cvičení (např. trátak), ale i mudry a bandhy (speciální jógové techniky).

Čtěte dál …

Český unikátní půdní mikrogel získal ocenění Grand Prix na veletrhu TECHAGRO za řešení sucha. ESCUBE pomáhá rostlinám lépe hospodařit s vodou a živinami z půdy

Česká společnost ESCUBE s.r.o. slaví úspěchy na prestižním veletrhu TECHAGRO. Multifunkční 100% biodegradovatelné přípravky zvyšují vitalitu rostlin i za sucha a zároveň pozitivně ovlivňují kvalitu půdy.  ESCUBE obsahuje unikátní hydroabsorbční mikrogel, který...

pokračovat ve čtení