Publikace Jóga v denním životě volně dostupná online

Od roku 2010 je české veřejnosti online volně dostupný celý obsah knihy Systém Jóga v denním životě v jednotlivých kapitolách na adrese https://joga.cz/system/.  Od svého spuštění zaznamenala česká jazyková verze přes 2,2 milionu návštěv uživatelů. V současné době se připravuje nové vydání této knihy, stejně tak jako u dalších dvou vyprodaných knih višvaguru Mahéšvaránandy, Jóga proti bolestem v zádech a Skryté síly v člověku. Tato druhá kniha se zabývá čakrami (energetickými centry) a je k dispozici na webu www.cakry.cz.

Populární mezi čtenáři jsou také další publikace višvaguru Mahéšvaránandy, například knihy Jóga v denním životě a diabetes a Jóga v denním životě pro děti a mládež.

V „Józe v denním životě“ jsou klasické ásany a pránájáma (dechové cvičení) rozčleněny do osmidílného systému. Jednotlivé díly byly sestaveny za pomoci poradců z řad lékařů, fyzioterapeutů a rehabilitačních pracovníků. Z těchto základních cviků systému „Jóga v denním životě“ se vyvinuly mnohé speciální programy, např. „Jóga proti bolestem zad“, „Jóga proti bolestem kloubů“, „Jóga pro seniory“, „Jóga pro manažery“, „Jóga pro děti“. Dalšími cennými cviky z „Jógy v denním životě“ jsou očistné techniky hathajógy, hluboké uvolnění (jóganidrá), koncentrační cvičení (např. trátak), ale i mudry a bandhy (speciální jógové techniky).

Čtěte dál …

Stylová i za grilem

Léto je ideálním časem na pořádání grilovaček, posezení s kytarou u ohně a různých zahradních setkání s přáteli a rodinou. Dostali jste pozvání na takovou akci, nebo ji sami pořádáte? Kromě pohodlí ostatních myslete i na to své, a vsaďte na stylový ležérní outfit, ve...

pokračovat ve čtení