DINOSAUŘI – rekordy a zajímavosti

Seznamte se s extrémy ze světa dinosaurů – ať už jsou to nejstarší, nejmladší, nejrychlejší, nejvíce obrnění, nejrozšířenější či nejbizarnější dinosauři, nebo třeba největší či nejdelší dinosauří krky, ocasy, trupy, končetiny, hlavy, rohy, bodce, zuby, drápy nebo další zajímavé dinosauří rekordy. Kniha Vladimíra Sochy DINOSAUŘI – rekordy a zajímavosti je unikátní encyklopedií dinosauřích rekordů, abychom mohli obdivovat ty nejzajímavější ze zajímavých. Knihu pro děti od 10 let vydává 15. září 2021 Nakladatelství KAZDA.

Jak velký byl největší dinosaurus v porovnání s autobusem? Kolikrát objemnější bylo největší dinosauří vejce v porovnání se slepičím? Jak rychle běhali dinosauří „sprinteři“? Kolika let se dinosauři dožívali? Kteří dinosauři dokázali přibrat na váze až 55 kilogramů za jediný den? Rekordně velká nebo malá jsou také dosud objevená a popsaná dinosauří fosilní vajíčka nebo otisky stop. To vše a mnoho dalšího o extrémech ve světě dinosaurů vám nyní vůbec poprvé takto souhrnně a přehledně nabídne kniha Vladimíra Sochy DINOSAUŘI – rekordy a zajímavosti. Všechny v ní uvedené informace se zakládají na faktech, publikovaných v odborných studiích v prestižních vědeckých časopisech, takže ji ocení také dospělí fanoušci dinosaurů.

„Dnes už známe i barvu opeření a texturu kůže některých dinosaurů, základní tvar a velikost jejich vnitřních orgánů, přibližnou délku života a tempo jejich růstu, rychlost metabolismu i pravděpodobnou tělesnou teplotu a spoustu dalších úžasných podrobností, nad kterými by paleontologům minulých generací doslova zůstával rozum stát. V současnosti je popsáno hodně přes tisíc druhů tzv. neptačích dinosaurů, a není tedy od věci vytvořit jakousi jejich knihu rekordů. Začtěte se do ní – zjistíte, že svět dinosaurů byl ještě více fascinující, než jste si dosud možná mysleli,“ říká autor knihy – Vladimír Socha.

Unikátní publikaci doplňují originální a anatomicky přesné ilustrace výtvarníka a ilustrátora pravěku Vladimíra Rimbaly, které představují dinosauří rekordmany jako žádná jiná kniha, která kdy byla v České republice vydána.

O autorovi: Vladimír Socha (* 1. 1. 1982) – publicista, pedagog, autor populárně naučné literatury a popularizátor paleontologie i přírodních věd jako takových. Je autorem mnoha knih o dinosaurech, pravěku a astronomii a pravidelně přispívá do několika populárně-naučných magazínů a blogů. Jeho webová stránka Dinosaurusblog.com byla roku 2017 nominována na cenu Magnesia Litera a jedna z jeho knih v roce 2016 na cenu Zlatá stuha. Od roku 2013 působí jako odborný pracovník Hvězdárny a Planetária v Hradci Králové. V knize DINOSAUŘI – rekordy a zajímavosti uplatnil svoji zálibu v rekordních statistikách všeho druhu a seznamuje čtenáře s mnoha NEJ ze světa dinosaurů. V Nakladatelství KAZDA vyšla také jeho další kniha o dinosaurech – Pravěcí vládci Evropy.

Více na www.knihykazda.cz.

Čtěte dál …

Cestovatelské tipy nejen pro knihomoly

Kniha na dovolené je klasika, bez níž si pobyt u moře, na horách nebo na chalupě už ani nedokážeme představit. Knihy ale mohou být i dobrým vodítkem, jak poznat zajímavá a netradiční místa. Chystáte se na cesty po Evropě? Tady je pár tipů nejen na nejkrásnější...

pokračovat ve čtení

Vyhrajte knihu Třetí rodič

Kamila Šimůnková Petrovská, autorka a kreativní ředitelka platformy Třetí rodič, uvádí na trh tři nové publikace určené pro třetí rodiče a rodiny v tzv. patchworkovém uspořádání. Nové tituly přinášejí praktické rady, osobní příběhy a inspiraci pro každodenní život v...

pokračovat ve čtení