Kamarádi z Medového lesa 5 – Pojďte s námi hledat poklad!

V Medovém lese bydlí čtyři zvířecí kamarádi s laskavým srdcem a hebkou srstí. Když mají děti z lesní školky potíže, přispěchají jim na pomoc. V knížce „Kamarádi z Medového lesa 5 – Pojďte s námi hledat poklad!“ zvířátka v lese zorganizují pro děti výpravu za tajemným pokladem, která je pro všechny napínavým dobrodružstvím. Knížka vyšla 16. srpna 2021 v Nakladatelství KAZDA a je již pátým příběhem ze série Kamarádi z Medového lesa, ve které již dříve vyšly čtyři díly: Jak zahnat stesk, Králíčci v ohrožení, Všichni za jednoho a Ty to zvládneš, Lukáši!. Všech pět bohatě ilustrovaných knížek nabízí dětem od čtyř let napínavá dobrodružství zvířátek, která dětem z lesní školky radí v nesnázích a pomáhají jim pochopit, jak to v lese chodí a co je v přírodě správné, a co ne. První čtyři díly série vyšly také jako audioknihy v podání Jitky Molavcové.

S kamarády z medového lesa děti z lesní školky zažívají vždy spoustu dobrodružství. Lišák Míša do všeho strká čumáček a vždy vyčmuchá ta nejlepší dobrodružství. Laňka Daňka je opatrná a neustále si s něčím dělá starosti. Divoké prasátko Chrochtík je mazané a rádo vyhledává lumpárny. Mývalka Makovička se o všechny stará, pečuje o čistotu a každou chvíli radostně zatleská.

A jaký je příběh čeká na malé čtenáře v knize o zvířecích záchranářích tentokrát? Již několik dní bez ustání prší. Kamarádi z Medového lesa si hoví v suché skrýši, a aby zahnali nudu, nakreslí si mapu s cestou k pokladu. Pak ale jejich mapa padne do rukou dětem z lesní školky. Zvířátka neváhají a pro své malé dvounohé kamarády nějaký ten poklad seženou a tím pro ně připraví napínavé dobrodružství. Nemají přitom ani tušení, že to, co je pro ně nepotřebné harampádí, může mít pro někoho jiného nedozírnou hodnotu…

O autorce:

Andrea Schütze toužila stát se spisovatelkou již v dětství. Představovala si, jak píše knihy ve svém vysněném světě a tyto sny vnáší do knih pro děti, které jsou plné zvířátek a přírody, a také skřítků, víl a kouzelných bytostí. Dnes autorka, která je diplomovanou psycholožkou, touží především po tom, aby se děti těšily na večerní čtení a aby její příběhy podněcovaly rozhovory rodičů s dětmi o světě snů i reálném životě. A pokud se povede, že si děti v dospělosti vzpomenou na její knihy, které je v dětství doprovázely a okouzlily, kruh je uzavřen a všechna přání jsou pro ni splněna.

Více na www.knihykazda.cz.

Čtěte dál …

KORDÉLIE A KRESLOZEMCI

Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, přichází s dobrodružnou fantasy dětskou knihou. Vstupte do fascinujícího světa odvážné Kordélie Kloboučníkové plného dobrodružství a divoké magie. DRUHÝ DÍL KORDÉLIINA DOBRODRUŽSTVÍ Kordélie a kreslozemci Od...

pokračovat ve čtení