10× se nadechněte a bude po únavě. Tréninkový program pro více energie

Efektivní dýchání vede k vyšším hladinám energie. Udržuje nás v kondici, chrání nás před nemocemi, zlepšuje pohodu, kvalitu spánku, koncentraci i sex. Příručka 10× se nadechněte a bude po únavě ukazuje, jak snadné je toho všeho dosáhnout pomocí nově vyvinutého dechového tréninku. Kniha představuje návody na dechová cvičení pro zdravé i nemocné lidi a lékařské tipy na tréninkové aktivity zaměřené na zlepšení výkonnosti pro sportovce. Ať už jsme kdokoli, tento průvodce nám může pomoci lépe dýchat a žít zdravěji.

Dýchání je jako řízení auta – každý si myslí, že ví, jak na to. Dýcháme pořád a sami od sebe. Ani nás nenapadne, že bychom své dýchání mohli zlepšit. Většina z nás se spokojí s minimem – potřebujeme jej k přežití. Měříme kroky, srdeční tep a kalorie, ale svůj dech ne. Přitom správné dechové techniky nám můžou nabídnout mnohé. Lékařský test z první kapitoly knihy prověří kvalitu našeho dýchání a namotivuje nás k tomu, abychom svému dechu věnovali větší pozornost. Se správným přístupem pak můžeme každým nádechem získávat více životní energie a zlepšit kvalitu svého života. Jak napovídá název knihy, pro započetí změny stačí 10 nádechů. 

Do našich životů se vloudily špatné dýchací návyky, aniž bychom si toho všimli. Namísto dýchání nosem dýcháme stále více ústy. Frekvence nádechů v klidovém stavu se za posledních 50 let zdvojnásobila a dýchání je mělčí. Tyto změny nám v každodenním životě nijak neškodí ani nepřekážejí, takže bychom je mohli jednoduše ignorovat – nebýt dlouhodobých důsledků. Pokud totiž nic nepodnikneme, budeme pociťovat rostoucí únavu, po níž se může dostavit i nemoc. Za obsahem knihy 10× se nadechněte a bude po únavě se skrývají nejméně dvě Nobelovy ceny, nespočet vědeckých studií a bohaté lékařské zkušenosti,“ říká Dr. med. Egor Egorov – autor příručky.

Více na www.knihykazda.cz

Autor:

Dr. Med. Egor Egorov se již více než 10 let zabývá vlivem dýchání na energetickou bilanci těla. Je spoluautorem několika studií o hypoxii a přednáší o ní na mezinárodních kongresech. Své znalosti a zkušenosti předává svým kolegům na seminářích a vzdělávacích akcích v Německu i v dalších zemích. Je považován za jednoho z předních odborníků na hypoxii v Evropě.

Čtěte dál …

Květnové knižní novinky pro malé čtenáře

Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, si pro vás v měsíci květnu přichystalo spoustu knižních novinek pro děti. Do edice Čtení pro prvňáčky jsme přidali titul Lvíček z kaštánku, ve kterém se plyšák Réza skamarádí se školačkou správňačkou. Do...

pokračovat ve čtení

Komiks Němý hlas děti baví

Děti mají v současné době tolik možností vyžití, že jim na knihy nezbývá čas a nebo je čtení prostě nebaví. Pro takové děti můžeme doporučit komiksy. Nejenže děti vtáhnou do děje a probudí v nich zájem o četbu, ale rozvíjí i jejich fantazii. Devítiletá žačka Aňa si...

pokračovat ve čtení