77 tipů pro zdravá střeva. Posílení a ochrana našeho super orgánu

Zkušený gastroenterolog Ulrich Strunz v knize 77 tipů pro zdravá střeva seznamuje čtenáře s tím, jak funguje střevní systém, které základní látky potřebuje střevní sliznice a imunitní systém a jak tyto látky doplnit. Čtenáři se dozví, co střeva nejvíce poškozuje, jak rozpoznat a léčit střevní onemocnění a jak předcházet chronickým nemocem vznikajícím ve střevech. Kniha kromě spousty praktických rad obsahuje i dotazníky, které pomohou svépomocí posoudit zdraví střev.

Střevní potíže jsou velmi rozšířeným problémem. Přesto jsou ale často přehlíženy a nedochází k jejich identifikaci. To může mít velmi vážné následky ve formě rozvoje řady chronických nemocí, jako je Alzheimerova choroba, cukrovka, deprese, ADHD, obezita, alergie, onemocnění kloubů, pokožky, a dokonce i rakovina. Příčina těchto nemocí totiž často leží právě ve střevech. Ale pouze v případech, když střeva postrádají svoji přirozenou rovnováhu nebo jsou poškozená či nemocná. Zdraví střev přitom ovlivňuje řada faktorů, jako je stres, nedostatek pohybu a špatná strava. Mnoho lidí trpí chronickými střevními záněty a děravými střevy, aniž by to tušili, což není dobré. Tyto problémy je nutné co nejdříve rozpoznat a léčit. Kniha obsahuje množství lékařských rad, jak na to.

„Vaše střevo je super orgán. Abyste mohli žít zdravý a dlouhý život, musí správně fungovat. Zdraví střev rozhoduje o vaší fyzické a emocionální pohodě a o tom, zda si udržíte zdraví až do vysokého věku, anebo onemocníte. Poznejte genialitu střevního imunitního systému a nechte se inspirovat, jak jej využít pro zlepšení vitality a zdraví. Nečekejte na svého lékaře, začněte jednat a uzdravte svá střeva. Ponořte se do magie, kterou pro vás představují vlastní geny a vaše tělo. Odměnou vám bude životní energie a zdraví,“ říká Dr. med. Ulrich Strunz – autor knihy.

Více na www.knihykazda.cz

Autor:

Dr. med. Ulrich Strunz (* 1943) je internista, odborník na molekulární medicínu a gastroenterologii. Vyvinul úspěšný program Forever Young pro fyzické a duševní zdraví a výkonnost. Díky konceptu medicíny štěstí vyvinul účinné strategie boje proti nejčastějším civilizačním chorobám. Byl jedním z nejlepších světových triatlonistů ve své věkové kategorii. Rok co rok inspiruje desítky tisíc lidí na přednáškách a seminářích i v četných televizních vystoupeních a vede je tak k novému, zdravému a střídmému životu. Má ženu a dvě děti.

Čtěte dál …

Květnové knižní novinky pro malé čtenáře

Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, si pro vás v měsíci květnu přichystalo spoustu knižních novinek pro děti. Do edice Čtení pro prvňáčky jsme přidali titul Lvíček z kaštánku, ve kterém se plyšák Réza skamarádí se školačkou správňačkou. Do...

pokračovat ve čtení

Komiks Němý hlas děti baví

Děti mají v současné době tolik možností vyžití, že jim na knihy nezbývá čas a nebo je čtení prostě nebaví. Pro takové děti můžeme doporučit komiksy. Nejenže děti vtáhnou do děje a probudí v nich zájem o četbu, ale rozvíjí i jejich fantazii. Devítiletá žačka Aňa si...

pokračovat ve čtení