Vrba pro Tebe – projekt pro lidi, kteří se nemají komu svěřit

Někdy je toho na člověka prostě moc. V uspěchané době zažívá spoustu radostí ale i starostí a velmi často nemá s kým se o vše podělit. Blízké nechce zatěžovat, terapeuta nemá odvahu navštívit, kamarádům se stydí přiznat a nebo prostě jen nemá nikoho, kdo by naslouchal. Přesto se vypovídat chce a potřebuje. Právě pro takové lidi je tu paní Zuzana – profesionální „vrba“, které se můžete svěřit s čímkoli.

Projekt Vrba pro Tebe vznikl přibližně před rokem a jeho cílem je poskytnout pozornost lidem, kterým se příliš pozornosti nedostává. Těm, kteří se prostě potřebují vypovídat, chtějí utřídit myšlenky nebo se jen podělit o své pocity.

O setkání většinou požádají lidé, kteří nemají nikoho blízkého, komu by důvěřovali, nebo nechtějí svými problémy působit starost svým blízkým, nebo se bojí, že by je kamarádi odsoudili a nebo se neodvažují zajít k psychologovi,“ vysvětluje paní Zuzana, zakladatelka projektu Vrba pro Tebe. Právě s ní si lidé mohou domluvit schůzku, kde jim bude věnována plná pozornost. Ať už formou dialogu, nebo jen soustředěného naslouchání. V kavárně, v kanceláři nebo třeba jen na lavičce v parku. Jak komu co vyhovuje. Stačí se domluvit, například prostřednictvím kontaktního formuláře na webu www.vrbaprotebe.cz a třeba hodinu si povídat o čemkoli.

I pouhé vyslechnutí může člověku velmi pomoci

Jsem typ člověka, kterému se lidé mají tendenci svěřovat. Bylo to tak odjakživa. Léta pracuji s lidmi ve svém zaměstnání v IT firmě, velká část mé práce spočívá v naslouchání, abych pochopila situaci, pocity daného člověka, jeho názory, motivace atd., a na základě toho pak našla cestu ke společnému cíli. Také mám hodně lidí okolo sebe a vždy jsem měla. Když jsem viděla, jak pouhé vyslechnutí může někomu ulevit a pomoci a že je mnoho lidí, kteří nemají ve svém okolí komu se svěřit, tak se začal rýsovat nápad vytvořit projekt Vrba pro Tebe,“ vysvětluje Zuzana.

Ta se v dnešní době setká měsíčně přibližně s pěti až deseti lidmi, kteří mají zájem se jí svěřit a vypovídat se. A je pravděpodobné, že v dnešní hektické době bude zájemců přibývat. Už nyní má projekt vesměs samé pozitivní ohlasy:

Často někdo napíše, že mu naše setkání pomohlo, to samozřejmě zahřeje u srdce. Dvě ženy, se kterými jsem se sešla mi napsaly, že začaly chodit k psycholožce. Díky našemu setkání se odhodlaly a začaly na sobě pracovat. To považuji za skvělé, protože věřím, že se jejich situace zlepší. Ale abychom si rozuměli, nikoho do ničeho nenutím, to není má role. Jsem tu, abych naslouchala. Vše, co mi kdo svěří, zůstane pouze mezi námi.

Chci si prostě popovídat s normální ženskou!

Paní Zuzanu vyhledávají lidé, kteří nechtějí jít se svým trápením k psychoterapeutovi, ale ani řešit své problémy s ezoteriky či jinými léčiteli. Prostě si chtějí jen popovídat. S obyčejným člověkem, s normální ženskou. „Jsem racionálně založený člověk, obyčejná žena, která chodí do práce, má dítě, řeší každodenní starosti, rozčiluje se u domácích úkolů, někdy si vyčítá, že je špatná matka, že dostatečně neuklízí, že letos opět nestihla zhubnout do plavek, že toho nezvládá tolik, kolik by měla atd. Jsem tu pro ty, kteří potřebují vyslechnout od někoho takového. Od někoho, kdo je nohama na zemi, ne od kartářky, věštkyně nebo ezoteričky,“ říká Zuzana a dodává: „Vrba pro Tebe pomohla vlastně hodně i mně. Dala mi novou energii, sílu a chuť se pouštět do nových věcí.“

Více info na https://www.vrbaprotebe.cz/.

Čtěte dál …

Toužíte po dokonale čistém prádle, ale budoucnost planety vám není lhostejná? Poradíme vám, jak prát udržitelněji.

Každý týden několik praček plných prádla, ručníků a povlečení. Určitě tenhle scénář zná většina z vás. Často se k tomu přidá i zašpiněné oblečení od dětských ručiček, příkrmů nebo ošoupané kalhoty od trávy a hlíny. Priorita je jasná – vyprat prádlo tak, aby bylo co...

pokračovat ve čtení

Lidl slaví, všichni slaví!

Maloobchodní řetězec Lidl v letošním roce slaví neuvěřitelných 20 let v České republice. Oslavy budou probíhat ve všech prodejnách a slavit tak může úplně každý. Ať už se bude jednat o výhodné slevy vybraného sortimentu, soutěže o pětiminutové nákupy nebo...

pokračovat ve čtení