3 žhavé trendy na jaro 2022, které by vás neměly minout

Mohlo by se zdát, že je spoustu času na obměnu šatníku. Zimní kousky se nám zajisté ještě nějakou chvíli hodit budou, ale kdo je připravený, není překvapený. Hlavním tématem pro rok 2022 v módním odvětví je udržitelnost. Velkou roli bude hrát barva roku či hity z minulých let, jako jsou dětské potisky a různé vzory. Nechte se proto inspirovat trendy, které ovládnou právě nadcházející jarní sezónu. 

Barva roku 2022

Každý rok volí Pantone Color Institute barvu roku. Pro letošní rok 2022 se jí stala barva Very Peri – taková hřejivá výrazná levandulová barva. Kombinace hned několika tónů, jimž velí modrá a červená – tedy fialová barva inspirovaná květem barvínku. S ohledem na nadcházející roční období jsme pro vás vybrali kousky v jejím pastelovém odstínu. 


“Pokud vám tato barva nepadla do oka, nepanikařte. Skvělou volbou pro letošní jaro a léto budou například jasné a zářivé odstíny žluté či červené.” radí Mária Padová, módní expertka za factcool.cz. Pro ty z vás, kteří dávají přednost zemitým barvám či klasice –  zaměřte se na hnědou, zelenou, teplou pískovou, šedou či bílou. 

Vzory

Divoké duše, milovníci extravagance či naopak jednoduchosti. Ti všichni si při tvoření outfitů pro letošní jaro přijdou na své. Stálicí mezi oblíbenými vzory jsou ty zvířecí. Ty také letos najdou v šatnících své uplatnění. Puntíky z minulého roku nahradí pruhy. Zaměřte se především na jejich grafické styly v přesných liniích – tenké, širší, cik-cak. 

Velký boom zaznamená také osobitý styl, nazývající se Y2K, který toto pojmenování získal po počítačové programátorské chybě v roce 2000. Právě tato crazy móda z přelomu milénia je zpět. Bavíme se o dětských obrázcích, barevných mini crop kouscích, lesklých materiálech nebo dokonce bokových kalhotech. 

Udržitelnost jako cesta

Jako většinu oborů, také módní průmysl zasáhla celosvětová pandemie. S příchodem zdražování ve všech směrech běžného života si svých peněz začínáme více vážit. Při nákupu dalšího kousku do šatníku bychom tedy měli klást důraz na materiál, tedy kvalitu. Přírodní textilie, různé organické látky nebo recyklovatelné materiály vám zajistí pohodlí a navíc přispějí k udržitelnému životnímu stylu. 

“Není nutné vyházet všechno stávající oblečení a nahradit jej pouze kousky v bio kvalitě. Zkuste si ale šatník projít a věci, které již neslouží nahradit novými, které jsou právě z bio bavlny, lnu, a jiných příjemných materiálů”, dodává Padová za factcool.cz. 

Obrovský výběr trendy oblečení dalších módních doplňků naleznete na www.factcool.cz.

Čtěte dál …