Červený Jelen se spolu s několika plzeňskými restauracemi zapojuje do finanční pomoci Ukrajině

Aktuální dění v Ruskem napadené Ukrajině zvedlo v České republice obrovskou vlnu solidarity. Připojuje se k ní také skupina Red Castle Hospitality Group, která provozuje největší pražskou restauraci Červený Jelen, plzeňské restaurace Lékárna, Plzeňka, Kozlovna, Sokolovna, Potrefená Husa a také e-shop Špork.cz. Z každého prodaného jídla, kávy, dezertu, drinku včetně Špork Spirits a oblečení Red Stag Fashion věnuje Ukrajině 10 Kč, což by ve výsledku mohlo vygenerovat až kolem 10 000 Kč denně.

Byť máme za sebou dva těžké covidové roky, není nám lhostejná situace na Ukrajině už i proto, že máme v našem týmu několik skvělých ukrajinských kolegyň a kolegů. Proto jsme se jako společnost rozhodli s okamžitou platností pro masivní finanční pomoc, kterou budeme směřovat na transparentní účty vybraných humanitárních projektů počínaje transparentním účtem ukrajinské ambasády. Pomoc koordinujeme s našimi nejbližšími partnery v čele s Bontonfilmem a projektem Fooder,“ konstatuje Jiří Panuška, spoluzakladatel a CMO skupiny Red Castle Hospitality Group.

Tato finanční pomoc ze strany Red Castle Hospitality Group není časově omezena, poběží tak dlouho, dokud bude dávat smysl, takže celkově může dosáhnout statisíců korun. Red Castle Hospitality Group zároveň vyzývá všechny své kolegy a kolegyně, aby se zapojili do pomoci, a také se obrací na organizátory humanitárních projektů pro Ukrajinu s transparentními účty, aby se ozvali na mail info@redcastle.cz.

O restauraci Červený Jelen

Restaurace Červený Jelen vznikla v roce 2019 podle projektu architekta Stanislava Fialy v prostorech bývalé Anglicko-československé banky navržené českým architektem Josefem Gočárem. Nachází se v pražské Hybernské ulici v barokním Swéerts-Sporckově paláci, jehož původním majitelem byl hrabě Špork, zakladatel českého myslivectví, řádu sv. Huberta a donátor umění. K jeho zálibě v myslivectví odkazuje nejen název restaurace, ale také sochy létajících červených jelenů z dílny českého sochaře Michala Gabriela.

Restaurace Červený Jelen propojuje krásnou gočárovskou „modernisticko-funkcionalisticko-kubistickou“ achitekturu, vřelý a pohostinný servis, kvalitní výběr nápojů a moderní pojetí gastronomie založené na citlivém mixu kvalitního grilovaného masa, zeleniny a à la carte jídel od týmu pracujícího pod vedením známého šéfkuchaře Marka Fichtnera.

Kontakty

Restaurace Červený Jelen

Hybernská 1034/5, Praha 1

cervenyjelen@cervenyjelen.cz

www.cervenyjelen.cz

www.facebook.com/cervenyjelen

www.instagram.com/cerveny_jelen/

Čtěte dál …

Dopřejte si dokonalý šálek kávy aneb pět nejčastějších chyb při přípravě domácí kávy a tipy na kávové drinky pro podzim a zimu

Správná příprava kávy může být pro mnohé z nás pořádná alchymie. Je třeba dohlídnout jak na správný výběr kávy, uskladnění, ale i údržbu zařízení, které používáte při přípravě kávy. Nic z toho by se nemělo podcenit, jen pak bude váš šálek dokonalý a skutečně...

pokračovat ve čtení

Nástup chladného počasí: Evropané a Češi jsou kvůli obavě z onemocnění opatrní. Vitamíny, minerály a doplňky stravy jako vhodný nástroj k odvrácení nachlazení.

Češi si stejně jako ostatní Evropané zvykají na chladnější počasí. S kratšími dny přichází stále častěji nachlazení, které je většinou doprovázené rýmou a kašlem. Podle zprávy STADA Health Report 2022* se zejména po dvou letech Covidu mnoho Evropanů necítí komfortně...

pokračovat ve čtení