BLEŠENÍ – unikátní bleší trh s kulturním programem 29. dubna zaplní halu 13 Holešovické tržnice

Druhý ročník Blešení v sobotu 29. dubna v hale 13 Holešovické tržnice propojí udržitelné kupy s koncerty, workshopy a food festivalem. Koncept zážitkového blešího trhu vytvořila Tamara Klusová s kamarádkami Mirkou Baštovou a Elenou Janotou, zakladatelkou LEMARKETU – moderního tržiště lokálních značek.

Moc nás těší, že od prvního Blešení je znát posun a téma udržitelnosti ve společnosti rezonuje čím dál více. Stále je tu ale prostor pro popularizaci nakupování z druhé ruky a naší ambicí je Blešení pořádat na pravidelné bázi,” říká Tamara Klusová a dodává: „Na Blešení si svůj prodejní prostor může zařídit úplně každý a poslat tak dál kousky ze svých šatníků nebo třeba i knihy, dekorace či nábytek – zkrátka vše, co ještě může udělat radost někomu dalšímu. Zároveň tu dáváme příležitost projektům zabývajícím se recyklací, udržitelností nebo slow módou a dát šanci na uplatnění například produktům 2. jakosti nebo kouskům ze starších kolekcí zde mají i poctivé lokální značky.

Dubnové Blešení má dvě části: Dopolední Blešeníčko, které bude věnováno dětskému sortimentu a jehož součástí bude také dětská zóna s hlídáním, a klasické Blešení s hudebním programem a workshopy. Dnem provede herec a zpěvák Šimon Bilina, velký propagátor secondhandového nakupování. Kromě koncertů a kreativních workshopů bude v hale 13 rovněž food zóna plná občerstvení od vybraných lokálních podniků i barů s nejrůznějšími drinky.

Přihlášky a více informací najdete na webu www.bleseni.cz.

Foto: Nicole Kotrbová

Čtěte dál …

Módní kousky s florálními motivy

Květované vzory jsou každoročním oblíbeným trendem, a i letos je rozkvetlá móda jedním z hlavních hitů letní sezóny. Rozkveťte v outfitu s florálními motivy, v módě budou jak jemné drobné kvítky, tak výrazné květované plochy, které okamžitě upoutají...

pokračovat ve čtení