ZAKLÍNAČ: RÓNIN

Jeden z nejpopulárnějších hrdinů tak, jak ho ještě neznáte! V manga provedení!


Zaklínač. Geralt z Rivie. Postava, kterou vymyslel polský autor Andrzej Sapkowski, je u nás populární už desítky let a stále vycházejí nová a nová vydání jeho knih. Sláva této postavy rychle přesáhla hranice knižních poliček a dnes už lovce monster znají lidé nejen z povídek a románů, ale i z počítačových her, televizních seriálů a komiksů. A teď vstupuje i do světa japonské mytologie prostřednictvím mangy!
V novém příběhu inspirovaném japonským historickým obdobím Edo čelí Geralt obtížným morálním rozhodnutím a střetne se v boji s různými duchy zvanými jókai, démony zvanými oni a jinými tvory z japonských mýtů. Každé setkání je vodítkem v jeho zoufalém pátrání po tajemném přízraku sněžné ženy zvané juki onna, která je klíčem k osobě, kterou se Geralt snaží nalézt. Ovšem hledání nebude vůbec snadné…

O Zaklínače je ve světě stále zájem,“ říká Jiří Pavlovský, šéfredaktor Nakladatelství CREW. „Přináší originální pohled na svět mýtů, velkolepé hrozby, humor i děsivé momenty, ale přitom se stále dokáže soustředit na to hlavní – na zajímavé postavy a na volby, které musí vykonat. Silné příběhy, nadhled a emoce, to bylo to, co ze Zaklínače udělalo hit, a to z něj převzaly hry i komiksy. A Zaklínač: Rónin přichází s otázkou, jak by vypadal Zaklínač, kdyby se nezval Geralt z Rivie, ale kupříkladu Geralt z Jokohamy. Kdyby se střetával místo s polednicemi s kappami (japonský vodník).“

Za novou mangou, stejně jako za předcházejícími komiksy, stojí opět lidé z CD Projektu, tvůrci herní série, kteří dohlíží na to, aby si série udržovala vysokou úroveň a ducha předlohy. A mají šťastnou ruku na tvůrce: scenárista Rónina, Rafal Jaki, je podepsaný jak pod herní sérií, tak pod nejnovějším animovanými hitem, sérií Cyberpunk: Edgerunners. Kreslíř Hataya miluje kreslení oblud a tady si
opravdu přišel na své. Navíc se v jeho kresbě spojuje japonský styl s evropským, takže může oslovit i čtenáře, kteří manze zase tolik neholdují. Čemuž napomáhá i to, že komiks vychází ve větším formátu a v barvě!
V knize jsou hned čtyři epizody, ve kterých Geralt čelí zlu v mnoha podobách a ne všechno musí být nutně tak, jak to vypadá. Ale to není všechno, co komiks nabízí.
Fascinující na komiksu jsou i závěrečné vysvětlivky,“ říká Jiří Pavlovský, „které ukáží, jak moc mají tvůrci japonskou mytologii v malíčku a jak i zdánlivě nevýznamné detaily na obrázcích hrají obrovskou roli. Díky tomu je možné brát knihu Zaklínač: Rónin jako průvodce po světě japonských monster a jako skvělý způsob, jak poznat, které monstrum je nebezpečné a které je na straně dobra. Je to skvělý bonus pro všechny čtenáře.“

Jak by vypadal Zaklínač, kdyby žil v Japonsku? To se čtenáři dozví v sérii perfektních příběhů, které čerpají z japonské mytologie, aniž by ovšem potlačovaly to, co dělá Zaklínače Zaklínačem.

Čtěte dál …

Dvě Zlaté stuhy pro nakladatelství Argo. Ocenění získala Kateřina Čupová a její Hrnečku, vař! a Věra Kociánová za překlad Sibiřského haiku Jurgy Vilè.

Nakladatelství Argo velmi pečlivě profiluje i svoji produkci knih pro děti, jak o tom svědčí i řada domácích ocenění z posledních let. Naposledy dvě Zlaté stuhy, celostátní ceny udělované Českou sekcí IBBY – Společností přátel knihy pro mládež, které Argo získalo...

pokračovat ve čtení