Sedm krokodýlích mláďat pokřtily tváře TV Prima

Prima ZOOM je mediálním partnerem Krokodýlí ZOO Protivín už 10 let. Herečky a moderátoři pokřtili odchovance krokodýla filipínského, středoamerického a západoafrického a kajmana brýlového, trpasličího a klínohlavého. U mladých krokodýlů ještě není jasné pohlaví, a tak kmotři volili unisex jména. A jak se budou kmotřenci jmenovat?

Zpěvačka Eva Burešová vybrala jméno Luna. Její syn Nathaniel zvolil pojmenování Rancor (podle postavy z Hvězdných válek). Přemek Forejt (v zastoupení) dal svému kmotřenci jméno Marshmallow. Moderátor Josef Mádle pojmenoval svoji svěřenkyni Sumer – jednalo se o největší křtěný kus, u kterého je už pohlaví jasné. Tato samička kajmana dala Josefovi pěkně zabrat a zkusila s ním změřit své síly. Herečka a moderátorka Rádia Kiss Vendula Fialová se rozhodla pro jméno Marty, a to na počest svého hereckého kolegy z Divadla pod Palmovkou Martina Hrušky, který nedávno nečekaně zemřel. Herečka Michaela Tomešová společně se svými syny Kristiánem a Jonášem čerpali z dětské fantazie a zvolili – Coco a Mauglí.Všechny protagonistykrokodýlího křtu spojuje letní rodinný festival Blue Style Prima Fest (12. a 13. července v Šiklandu), kde se s nimi můžete potkat v rolích moderátorů anebo účinkujících.Po akci proběhla autogramiáda pro děti z místní základní školy J. K. Tyla, které navíc obdržely dárky v podobě časopisu Primáček. Pak následovalo tradiční krmení největšího zdejšího krokodýla – Golema.

Reportáž ze křtu krokodýlů můžete vidět 11. 6. v 19.55 v ShowTime na Primě a CNN Prima NEWS.

Krokodýlí ZOO Protivín vznikla na základě soukromého chovu provozovatele této zoo Miroslava Procházky. Krokodýly se zabýval již v mládí ve Stanici mladých přírodovědců v Písku, kde získal v chovu krokodýlů základní znalosti. Sám je chová privátně od roku 1996, nicméně celistvou kolekci krokodýlích druhů začal budovat v roce 2000. Od roku 2005 krokodýly úspěšně rozmnožuje.

Výstavním záměrem je v cílové podobě vystavovat všech 25 recentních krokodýlích druhů. Tento záměr je doplněn vybudováním zoologického muzea, kde jsou vystaveny osteologické a v menší míře i dermoplastické preparáty nejen krokodýlů, ale i dalších zástupců živočišné říše. Po stránce chovatelské je kladen důraz na sestavení chovných skupin ohrožených a kriticky ohrožených druhů krokodýlů, a to nejen v samotné expozici, ale i na farmě, aby tato zvířata měla optimální podmínky k rozmnožování.

www.krokodylizoo.cz

Čtěte dál …

Luxfer open space v České Skalici – Prostor pro současné umění  ve spolupráci s kurátorkou Petrou Zachovalovou uvádí výstavu Outside of the Art – Vně umění

Kurátorka Petra Zachovalová představí 13. června tohoto roku v České Skalici v Galerii Luxfer výstavu německého malíře Karla-Heinze Schwinda (*1958) s názvem Outside of the Art – Vně umění.  Název výstavy naznačuje, že Schwind tvoří umění v izolaci, mimo současný...

pokračovat ve čtení