Petra Janů letošní dvojí výročí oslaví koncerty, teď natočila netradiční klip s mladým zpěvákem

Pro trojnásobnou Zlatou slavici Petru Janů je letošní rok zcela zásadní. Oslaví totiž dvě výročí. V rámci 50 let na scéně i životního jubilea vystoupí na výročních koncertech, včetně své milované Lucerny.  Kromě toho teď s mladým skladatelem, kytaristou a zpěvákem z Opavy P.E.T.R.E.M alias Petrem Cieplým natočila novou písničku  a k ní taky klip s názvem Odlišný generace.

„Je to mezigenerační singl, který pojednává tom, že na svět patří jak mladší, tak i ta starší generace a jedna té druhé může něco dát. Od zkušeností, dobrých rad, až po nadhled nebo mladickost, a to nikdy není na škodu.My můžeme pochopit ty mlaďochy, i když je to s nimi někdy těžké,“ říká s úsměvem Petra Janů a pokračuje: „A oni zase nemusejí být tak těžce ironičtí a mohou mít ten shovívavý nadhled nad námi,“ podotkla. „Dělí nás plus mínus pár let, každý máme svůj pohled na svět… Každý máme co hledat a co ztrácet…,“ doplnila znění slovy písně.

Zpěvačku původně oslovil Petr Cieplý, autor hudby, s textem Petra Harazina ze skupiny Nebe, aniž čekal, že to bude mít nějakou zásadní odezvu. O to více byl překvapen vřelou reakcí. 

„Dostal jsem kontakt na Petru, nahrávku jsem jí poslal a k mému nadšení se mi ozvala. Měl jsem z toho obrovskou radost. Spolupráce s ní je radost. Ona je nejenom noblesní dáma, ale především úžasná zpěvačka s dokonalým profesním přístupem nešetřil chválou mladý hudebník, který si přístupu ze strany Zlaté slavice velmi váží.

K písničce v produkci známého producenta Borise Carloffa natočila Petra a P.E.T.R. před pár dny v Praze klip ve stylu retra. Původně jej měli točit na podzim, ale kvůli covidovým komplikacím se vše odložilo. Zato teď si natáčení užili, a dokonce se i hodně nasmáli.

„To je pro mě hodně důležité. Mám ráda lidi, kteří mají smysl pro humor a nadhled. Já se dneska na svět už dívám jen takhle. Petrovy nabídky ke spolupráci si moc vážím. Myslím, že téma Odlišný generace je o dnešní době. Prostě mně oslovilo a doufám, že osloví i publikum. Duet si spolu zazpíváme i na mých výročních koncertech,“ už se na ně moc těším.

Už dva roky žije na své milované chalupě na Třeboňsku. Přestože měla, jako ostatně desítky jejích kolegů, nucenou pauzu, loni v létě a na podzim vyrazila za svými fanoušky a byla ráda, že jí to pořád dobře zpívá, a hlavně, že stále hodně baví.

„Ta doba byla tak těžká, hlavně nikdo z nás nevěděl, co bude dál a jestli něco bude. Nepropadala jsem žádné nezdolné panice, ale diváci, fanoušci, kapela mi moc chyběli. Jsem ráda, že si to letos všechno vynahradíme a moc se na to těším! Jen si říkám, jak ten čas strašně letí, když si uvědomím, že slavím 50 let na scéně a další jubileum, kde mám na každé straně pětatřicet a jedna je hezčí než druhá,“ dodala s dlouhým a širokým smíchem zpěvačka.

Titulní foto: archiv P. Janů/L. Hatašová

Foto: z natáčení klipu: archiv P. Cieplého

Čtěte dál …

Show Jana Krause: Zpívající běžec, rajcovní výboje a eidam je socialistická záležitost a smažák emocionální vyprošťovák. V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvák Ben Cristovao, kardiolog Petr Neužil a specialistky na smažený sýr Anna Lucie Helešic a Terezie Kučerová.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 20. září ve 21.35 na Primě. Prvním hostem, kterého dnes ve své talk show Jan Kraus přivítá, bude oblíbený zpěvák a tanečník Ben Cristovao. Na vrcholové úrovni nedělá však jen showbusiness, ale také sport –...

pokračovat ve čtení