Petra Janů letošní dvojí výročí oslaví koncerty, teď natočila netradiční klip s mladým zpěvákem

Pro trojnásobnou Zlatou slavici Petru Janů je letošní rok zcela zásadní. Oslaví totiž dvě výročí. V rámci 50 let na scéně i životního jubilea vystoupí na výročních koncertech, včetně své milované Lucerny.  Kromě toho teď s mladým skladatelem, kytaristou a zpěvákem z Opavy P.E.T.R.E.M alias Petrem Cieplým natočila novou písničku  a k ní taky klip s názvem Odlišný generace.

„Je to mezigenerační singl, který pojednává tom, že na svět patří jak mladší, tak i ta starší generace a jedna té druhé může něco dát. Od zkušeností, dobrých rad, až po nadhled nebo mladickost, a to nikdy není na škodu.My můžeme pochopit ty mlaďochy, i když je to s nimi někdy těžké,“ říká s úsměvem Petra Janů a pokračuje: „A oni zase nemusejí být tak těžce ironičtí a mohou mít ten shovívavý nadhled nad námi,“ podotkla. „Dělí nás plus mínus pár let, každý máme svůj pohled na svět… Každý máme co hledat a co ztrácet…,“ doplnila znění slovy písně.

Zpěvačku původně oslovil Petr Cieplý, autor hudby, s textem Petra Harazina ze skupiny Nebe, aniž čekal, že to bude mít nějakou zásadní odezvu. O to více byl překvapen vřelou reakcí. 

„Dostal jsem kontakt na Petru, nahrávku jsem jí poslal a k mému nadšení se mi ozvala. Měl jsem z toho obrovskou radost. Spolupráce s ní je radost. Ona je nejenom noblesní dáma, ale především úžasná zpěvačka s dokonalým profesním přístupem nešetřil chválou mladý hudebník, který si přístupu ze strany Zlaté slavice velmi váží.

K písničce v produkci známého producenta Borise Carloffa natočila Petra a P.E.T.R. před pár dny v Praze klip ve stylu retra. Původně jej měli točit na podzim, ale kvůli covidovým komplikacím se vše odložilo. Zato teď si natáčení užili, a dokonce se i hodně nasmáli.

„To je pro mě hodně důležité. Mám ráda lidi, kteří mají smysl pro humor a nadhled. Já se dneska na svět už dívám jen takhle. Petrovy nabídky ke spolupráci si moc vážím. Myslím, že téma Odlišný generace je o dnešní době. Prostě mně oslovilo a doufám, že osloví i publikum. Duet si spolu zazpíváme i na mých výročních koncertech,“ už se na ně moc těším.

Už dva roky žije na své milované chalupě na Třeboňsku. Přestože měla, jako ostatně desítky jejích kolegů, nucenou pauzu, loni v létě a na podzim vyrazila za svými fanoušky a byla ráda, že jí to pořád dobře zpívá, a hlavně, že stále hodně baví.

„Ta doba byla tak těžká, hlavně nikdo z nás nevěděl, co bude dál a jestli něco bude. Nepropadala jsem žádné nezdolné panice, ale diváci, fanoušci, kapela mi moc chyběli. Jsem ráda, že si to letos všechno vynahradíme a moc se na to těším! Jen si říkám, jak ten čas strašně letí, když si uvědomím, že slavím 50 let na scéně a další jubileum, kde mám na každé straně pětatřicet a jedna je hezčí než druhá,“ dodala s dlouhým a širokým smíchem zpěvačka.

Titulní foto: archiv P. Janů/L. Hatašová

Foto: z natáčení klipu: archiv P. Cieplého

Čtěte dál …

Galerie plastik v Hořicích v Podkrkonoší uvádí výstavu To, co zbylo na počest stočtyřicetiletého výročí založení Střední uměleckoprůmyslové školy sochařské a kamenické a zrodu dlouholetého umění kamenné krásy

V letošním roce si připomínáme 140. výročí od založení hořické Střední uměleckoprůmyslové školy sochařské a kamenické. Tato významná instituce ovlivnila nejen řady svých absolventů a absolventek, ale celé město Hořice. Podpořila rozvoj místní tradice...

pokračovat ve čtení