Pejskaři těšte. Psí den s Prahou 13 se blíží

Dne 18. 5. ovládnou Centrální park Lužiny čtyřnozí mazlíčci. Koná se už tradiční akce pro pejskaře – 8. Psí den s Prahou 13 na kterém nebude chybět potřebná osvěta a soutěže, z nichž nejnapínavější bude bezpochyby skok do výšky. Psi se budou snažit překonat rekordy z minulých ročníku, které se zapsaly do České knihy rekordů! Psí den s Prahou 13 má za sebou již sedm úspěšných ročníků, a i ten letošní bude pořádně nabitý

Den plný psích soutěží

Velkou zábavou bude první soutěž dne, a to psí dostihy, kde si majitelé pejsků ověří jejich rychlost a především poslušnost. Každý rok je tento závod plný rozmanitých závodníků a diváci i soutěžící si užijí velkou legraci. Předpokládáme, že i tentokrát se u dostihu velice pobavíte! Pejskové poběží na čas vzdálenost 40 metrů. Aby to bylo spravedlivé budou rozděleni na dvě kategorie, a to malí a velcí psi.

Další ze soutěží bude skok do výšky, který se stal doménou pro tento Psí den. Proto se organizátoři těší opět na hojnou účast, napínavé výkony a jedinečnou atmosféru, která u této soutěže panuje.

Na tuto soutěž nechali organizátoři vyrobit speciální překážku, která je jedinou takovou v České republice. V minulém roce se do České knihy rekordů na Psím dni zapsala fenka pudla Bonnie, která dorovnala rekord 100 cm z minulých ročníků v kategorii psů do 40 cm. U kategorie velkých psů se pokusíme překonat rekord 137 cm. Ten skočil na 6. ročníku 2letý pes Rocky (kříženec border kolie)

 Uvidíme, jestli i letos padne nový rekord. Přeci jen překonat takové výšky už nebude lehké, ale šikovných pejsků je stále mnoho a minimálně to bude zajímavá podívaná “,sdělila své pocity organizátorka události Karolína Hájková.

Protože ne každý pes je poslušný sportovec hodný dostihu nebo skoku do výšky, připravili organizátoři i soutěže pro všechny ostatní. Čeká je odměna od partnerů za účast nehledě na výkony. Není totiž důležité jen vyhrát, ale zúčastnit se a u toho si užít zábavu a vyzkoušet něco nového.

Další soutěží bude výstava adoptovaných psů, abychom ukázali jak krásné a originální pejsky můžete adoptovat z útulku a na závěr dne se bude konat sraz ras, kde spočítáme, jakých pejsků se na Psím dni sešlo nejvíce.

Registrace do soutěží budou probíhat od 1. 5.  a vzhledem k tomu, že je kapacita soutěžících omezena, doporučujeme sledovat web www.psiden.cz. Nenechte si proto ujít jedinečnou možnost se zúčastnit. Ceny pro výherce budou skutečně lákavé a startovné je díky MČ Prahy 13 zcela zdarma.

Čtěte dál …

T-Mobile rozdělí v grantové výzvě 1 500 000 Kč. Podpoří 8 projektů zaměřených na boj proti předsudečnému násilí

Posilování romské komunity, ochrana proti transfobii, pomoc lidem bez domova a v nouzi nebo osvěta v ukrajinských skupinách na sociálních sítích – to jsou jen některá z témat, která podpoří letošní grantová výzva Česko bez předsudků. Tu společně s T-Mobile zaštiťuje...

pokračovat ve čtení