Celovečerní animovaný film Přes hranici sbírá festivalová ocenění po celém světě!

Přes hranici – první celovečerní film na světě natočený ojedinělou animační technikou olejomalby na sklo vstoupí do kin 25. listopadu.

Už teď sbírá po světě výtečné ohlasy a významná ocenění z prestižních světových filmových festivalů, mj. francouzské Annecy, Montreal, Varšava nebo Grand Prix z jihokorejského Bucheonu.

V předpremiéře a za účasti tvůrců včetně francouzské režisérky Florence Miailhe ho mohou vidět návštěvníci Festivalu francouzského filmu v Kině Lucerna 19. 11.

Stejně slavnostně se budou se cítit diváci v Kině Pilotů 20. 11., kam je naplánovaná série předpremiérových projekcí filmu Přes hranici také za účasti tvůrců. Navíc zde bude instalována výstava plakátů obrazů z filmu, prodej vydařeného merchandisu a děti i dospělí si mohou zkusit pracovat s výukovými listy, které pro ně a pro školy připravil Maur Film, český koproducent filmu.

Martinovi Vandasovi, producentovi, úspěchy filmu a ocenění jeho animátorského týmu, pod jehož rukama vzniklo téměř 40% animací celého snímku, dělají radost:  „Všichni máme obrovskou radost! Film vznikal přes 10 let, ale že ty roky života stály za to, potvrzují pozitivní divácké ohlasy i četná festivalová ocenění. Film jen za poslední 2 týdny posbíral 6 festivalových cen od odborných porot i diváků například v americkém Los Angeles, Montrealu, Bukurešti nebo Mexiku. Pro mne je Přes hranici obdobný umělecký film jako Loving Vincent, ale spíše chagalovský a dojemný. Příběh dospívající Kyony je inspirovaný skutečným skicákem režisérčiny maminky a obecně osudy autorčiny rodiny z předválečného Ruska. I proto jsme se rozhodli uspořádat na portálu Aukro.cz aukci o vstupenky na slavnostní premiéru do kina Lucerna a celý výtěžek věnovat humanitární organizaci Člověk v tísni, jejíž zaměření na myšlenky svobody, rovnosti a lidské důstojnosti nám hluboce souzní s hlavními tématy našeho filmu.“

Na trailer se můžete podívat zde: https://youtu.be/zUJDUvDChDM

Do českých kin ho v distribuci Pilot Filmu doprovodí tříminutový rozhovor s režisérkou Florence Miailhe natočený v roce 2018 při ocenění projektu francouzskou nadací GAN a také krátký animovaný film Kafemlejnek na motivy básně Ivana Wernische, také z produkční společnosti MAUR film. Ta stojí nejen za snímkem Přes hranici, ale také Fany a pes, Dcera, Fimfárum a řady dalších animovaných filmů (více www.maurfilm.com).

Film Přes hranici vznikl i díky koprodukci České televize a podpoře Státního fondu kinematografie.

Čtěte dál …

MEGA dětský kemp IV. v Putimově

Kam společně s dětmi o víkendu? Putimovští hasiči pořádají v sobotu 20. července na veliké louce pod koupalištěm už tradiční kemp pro rodiče s dětmi a se spaním pod vlastními stany. Celodenní program přináší ukázky sokolnictví (dravci), bublinovou show,...

pokračovat ve čtení