Celovečerní animovaný film Přes hranici sbírá festivalová ocenění po celém světě!

Přes hranici – první celovečerní film na světě natočený ojedinělou animační technikou olejomalby na sklo vstoupí do kin 25. listopadu.

Už teď sbírá po světě výtečné ohlasy a významná ocenění z prestižních světových filmových festivalů, mj. francouzské Annecy, Montreal, Varšava nebo Grand Prix z jihokorejského Bucheonu.

V předpremiéře a za účasti tvůrců včetně francouzské režisérky Florence Miailhe ho mohou vidět návštěvníci Festivalu francouzského filmu v Kině Lucerna 19. 11.

Stejně slavnostně se budou se cítit diváci v Kině Pilotů 20. 11., kam je naplánovaná série předpremiérových projekcí filmu Přes hranici také za účasti tvůrců. Navíc zde bude instalována výstava plakátů obrazů z filmu, prodej vydařeného merchandisu a děti i dospělí si mohou zkusit pracovat s výukovými listy, které pro ně a pro školy připravil Maur Film, český koproducent filmu.

Martinovi Vandasovi, producentovi, úspěchy filmu a ocenění jeho animátorského týmu, pod jehož rukama vzniklo téměř 40% animací celého snímku, dělají radost:  „Všichni máme obrovskou radost! Film vznikal přes 10 let, ale že ty roky života stály za to, potvrzují pozitivní divácké ohlasy i četná festivalová ocenění. Film jen za poslední 2 týdny posbíral 6 festivalových cen od odborných porot i diváků například v americkém Los Angeles, Montrealu, Bukurešti nebo Mexiku. Pro mne je Přes hranici obdobný umělecký film jako Loving Vincent, ale spíše chagalovský a dojemný. Příběh dospívající Kyony je inspirovaný skutečným skicákem režisérčiny maminky a obecně osudy autorčiny rodiny z předválečného Ruska. I proto jsme se rozhodli uspořádat na portálu Aukro.cz aukci o vstupenky na slavnostní premiéru do kina Lucerna a celý výtěžek věnovat humanitární organizaci Člověk v tísni, jejíž zaměření na myšlenky svobody, rovnosti a lidské důstojnosti nám hluboce souzní s hlavními tématy našeho filmu.“

Na trailer se můžete podívat zde: https://youtu.be/zUJDUvDChDM

Do českých kin ho v distribuci Pilot Filmu doprovodí tříminutový rozhovor s režisérkou Florence Miailhe natočený v roce 2018 při ocenění projektu francouzskou nadací GAN a také krátký animovaný film Kafemlejnek na motivy básně Ivana Wernische, také z produkční společnosti MAUR film. Ta stojí nejen za snímkem Přes hranici, ale také Fany a pes, Dcera, Fimfárum a řady dalších animovaných filmů (více www.maurfilm.com).

Film Přes hranici vznikl i díky koprodukci České televize a podpoře Státního fondu kinematografie.

Čtěte dál …

Show Jana Krause: Zpívající běžec, rajcovní výboje a eidam je socialistická záležitost a smažák emocionální vyprošťovák. V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvák Ben Cristovao, kardiolog Petr Neužil a specialistky na smažený sýr Anna Lucie Helešic a Terezie Kučerová.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 20. září ve 21.35 na Primě. Prvním hostem, kterého dnes ve své talk show Jan Kraus přivítá, bude oblíbený zpěvák a tanečník Ben Cristovao. Na vrcholové úrovni nedělá však jen showbusiness, ale také sport –...

pokračovat ve čtení