Tisíce žáků z Ukrajiny se učí češtinu s inovativní aplikací. Pomoc pro školy pokračuje.

Žákům z Ukrajiny pomáhá v integraci do vyučování na našich školách aplikace na učení slovíček WocaBee. Ukrajinští žáci se v ní učí bezplatně český jazyk moderním a efektivním způsobem. Pomoc školám v náročné situaci poskytuje od března tohoto roku autor WocaBee –programátor Michal Ošvát. Dosud tuto možnost využilo více než 4 tisíce ukrajinských dětí. WocaBee podpoří školy v integraci žáků z Ukrajiny i v novém školním roce.

Aplikace WocaBee (čti vokebí) na učení slovíček se na českých školách používá od roku 2018. Dosud ji na učení cizích jazyků využilo více než 300 000 žáků a učitelů z 9 evropských zemí. V roce 2022 získala aplikace WocaBee ocenění Ministerstva hospodářství SR Inovativní čin roku.

Autorem aplikace je programátor Michal Ošvát. Po vypuknutí utečenecké krize v důsledku vojenského konfliktu na Ukrajině se rozhodl umožnit bezplatné používání aplikace pro žáky z Ukrajiny a pomoci tak učitelům naučit je český jazyk efektivně.

V minulém školním roce využilo možnost učit se s WocaBee 4186 ukrajinských dětí. Jsme velmi rádi, že naši pomocnou ruku přijaly školy pro tisíce svých nových žáků. Ještě více nás těší vynikající zpětná vazba ze škol – děti se díky WocaBee velmi rychle naučily základy jazyka, osmělily v komunikaci a rychleji se zařadily do kolektivu i do vyučovacího procesu,“ říká Michal Ošvát.

Využití aplikace na výuku českého jazyka pro žáky z Ukrajiny je velmi jednoduché. Stačí na www.wocabee.app zadat objednávku bezplatné zkušební verze a jako mateřský jazyk uvést ukrajinský a jako cizí jazyk český. Takto zadaná objednávka bude automaticky platná do konce školního roku 2022/2023. Všechny instrukce v českém i ukrajinském jazyce následně učitel obdrží e-mailem.

„Uvědomujeme si, že náročná situace na školách pokračuje i v tomto školním roce. Proto jsme se rozhodli bezplatnou pomoc ukrajinským žákům poskytnout také od září tohoto roku,“  vysvětluje Michal Ošvát.

Využití aplikace WocaBee na učení českého jazyka pro ukrajinské žáky přináší mnoho výhod. WocaBee je dostupná online bez nutnosti instalace na jakémkoli zařízení (mobil, tablet, počítač). Učitel zadává do aplikace balíčky slovíček, které si žáci procvičují s použitím deseti různých sofistikovaných metod. Samozřejmě učitelé nemusí ovládat ukrajinský jazyk, balíčky pro ukrajinské žáky jsou v aplikaci předpřipravené.

Aplikace využívá umělou inteligenci, která žákovi procvičování individuálně přizpůsobuje podle toho, ve kterých slovíčkách dělá nejčastější chyby.  WocaBee dokáže slovíčka také předčítat, nebo ověřit u žáka výslovnost. Pro žáky je taková forma učení velmi motivující a díky tomu přináší výsledky.

Podrobné informace o tom, jak využit bezplatnou pomoc pro školy učitelé najdou ZDE. Pro učitele, kteří aplikaci WocaBee neznají, doporučujeme podívat se na online školení pro učitele.

Čtěte dál …

Módní kousky s florálními motivy

Květované vzory jsou každoročním oblíbeným trendem, a i letos je rozkvetlá móda jedním z hlavních hitů letní sezóny. Rozkveťte v outfitu s florálními motivy, v módě budou jak jemné drobné kvítky, tak výrazné květované plochy, které okamžitě upoutají...

pokračovat ve čtení