Moderní výuce ve školách pomáhají nové tečkované sešity

Linkovaný, nelinkovaný a čtverečkovaný – ke třem druhům sešitů, které jsou v našich školách běžné, se nově zařazují tečkované sešity. Zejména učitelé přírodních věd na nich oceňují, že spojují výhody všech tří klasických sešitů. Napomáhají při tvorbě grafů, nákresů a myšlenkových map, výsledný obrázek přitom neruší příliš výraznými liniemi. V nabídce Papíren Brno jsou sešity ve formátu A4 a A5. Design menšího formátu A5 navrhli studenti Střední školy informatiky a ekonomie DELTA v Pardubicích.

„Sešity s tečkovanou lineaturou jsou užitečným křížencem mezi čtverečkovaným a klasickým linkovaným sešitem. Horizontální linie teček umožňuje udržet písmo v rovině, zatímco vertikální linie teček rozšiřuje pole možností, jak lze sešit využít. Doporučila bych ho zejména pro předměty z oblasti přírodních věd. Při hodinách přírodopisu po žácích většinou vyžaduji nelinkované sešity a podložku, protože si velmi často dělají různé nákresy a schémata, a předtištěná lineatura zde ruší. Tento typ sešitu je tedy ideálním kompromisem,“ popisuje výhody a praktické využití sešitu učitelka přírodopisu Barbora Konečná ze Základní školy Karla Klíče v Hostinném.

Papírny Brno, které v minulosti zavedly číselný standard pro označování sešitů, přiřadily tečkovanému potisku koncovou číslici 8. Malý tečkovaný sešit A5 se 40 listy papíru tedy nese označení 548. Vedle červených prvků u linkovaných, modrých u čistých a zelených u čtverečkovaných sešitů rozeznají rodiče a žáci ty tečkované i podle jednotících prvků žluté barvy.

„Dnešní škola dává větší důraz na moderní způsoby výuky a projektové učení či pomáhá dětem se orientovat v učivu a propojovat témata prostřednictvím myšlenkových map. K tomu se naše tečkované sešity hodí stejně jako k vytváření nákresů a grafů v předmětech jako přírodopis, fyzika, zeměpis nebo matematika. Naopak bych jej nedoporučila pro žáky na prvním stupni, kteří se psát teprve učí a potřebují plné linky, aby jim písmo nikam neujíždělo,“ doplňuje vedoucí marketingu Papíren Brno Petra Holubová.

Novými sešity chtěly Papírny Brno oslovit vkus současných žáků a studentů základních a středních škol. I proto požádaly o pomoc s designem středoškolské studenty a studentky pardubické DELTA – Střední školy informatiky a ekonomie. Obálky, které sešity nesou, vznikly při výuce předmětu Počítačová grafika. Ukázky sešitů jsou přílohou této tiskové zprávy.

„Ze spolupráce s Papírnami Brno jsme opravdu nadšeni. Pro studenty nemůže být lepší motivace, než když sešity s jejich grafickým návrhem používají žáci po celé republice. Tohle sebelepší zadání školního úkolu nikdy nemůže nahradit,“ popisuje zkušenosti ze spolupráce ředitel DELTA – Střední školy informatiky a ekonomie Jiří Formánek.

Sešity jsou dostupné v běžné prodejní síti prodejen papírnictví.

Čtěte dál …

Svatý grál na Prima ZOOM

Ve španělské Valencii stojí úctyhodná katedrála, která skrývá tajuplný zlatý kalich zdobený vzácnými kameny. Tento historický objekt nevyčíslitelné hodnoty je považován za legendární svatý grál. Přesto existují i jiné artefakty z různých koutů světa, o kterých se říká...

pokračovat ve čtení