Logoped pomůže s vadou řeči všem lidem bez rozdílu věku

Většina lidí si myslí, že péče logopeda je určena primárně dětem. Spousta dospělých lidíse ale potýká s různými vadami řeči, které jim ztěžují komunikaci v pracovní i v soukromé oblasti.  
Proto jsme se obrátili na PaedDr. Ilonu Kejklíčkovou, Ph.D. MBA, majitelku kliniky Logo s dotazem, zda je možné s poruchami řeči pomoci i dospělým.

Je pravdou, že většina lidí si myslí, že péče logopeda je převážně určena dětem, a to nejvíce, že se zabývá nápravou nesprávně tvořených hlásek.
Logopedie se však posunula mnohem dále, a v péči - převážně klinické logopedie - se řeší děti již v kojeneckém období, které například trápí poruchy polykání. Dále následuje předškolní a školní věk, a v dospívání nebo dospělosti řešíme i další potíže. Sama se zabývám hodně terapií koktavosti, a dospívající lidé mívají při této vadě řeči potíže například se prosadit ve studiu,  adekvátním zařazením do zaměstnání nebo oslovováním  partnera, navázání vztahu.
S dospělými klienty se pracuje velice dobře, mají vnitřní snahu o nápravu a dobré výsledky se většinou dostavují poměrně brzy. 
V současné logopedii řešíme i vady řeči u starších až starých lidí, které například bojují s neurologickými vadami - jako například dysartrií po úraze nebo cévní mozkové příhodě.
Pokud vás trápí jakákoliv porucha řeči neváhejte se svěřit odborníkům.
Pro více informací navštivte https://www.moje-klinika.cz/.

Čtěte dál …

Módní kousky s florálními motivy

Květované vzory jsou každoročním oblíbeným trendem, a i letos je rozkvetlá móda jedním z hlavních hitů letní sezóny. Rozkveťte v outfitu s florálními motivy, v módě budou jak jemné drobné kvítky, tak výrazné květované plochy, které okamžitě upoutají...

pokračovat ve čtení