Zaříkávač zvířat – O síle šumavské přírody a tajemství lesa

Kniha Zaříkávač zvířat okouzlí čtenáře poutavými zajímavostmi ze života zvířat a jejich fotografiemi. „Lesní vlk“ Wolfgang Schreil do nich vložil hluboké znalosti o všem, co roste a žije v lese včetně poznání, že největší dary přírody se nám odhalují samy, pokud si na ně uděláme čas. Jeho příběhy o životě v lese jsou překvapivým zážitkem. Každý, kdo má zvídavý smysl pro dobrodružství, bude ohromen tím, kolik toho může v šumavském lese objevit. Knihu vydalo Nakladatelství KAZDA.

Wolfgang Schreil je působivá osobnost. Lesní muž s medvědí postavou, plnovousem, v zeleném plstěném klobouku a často i s veverkou či kunou na rameni. Říkají mu zaříkávač zvířat nebo lesní vlk. Nikdo se k divokým zvířatům v přírodě nedostane tak blízko jako on: často stojí tváří v tvář jelenům a rysům, nebojí se jedovatých hadů, z bezprostřední blízkosti fotografuje lovícího hranostaje či jestřába a jeleni či srnky se v klidu pasou na louce těsně vedle něj. Les pro něj znamená největší možné bezpečí a skutečnou svobodu. Zážitky a fotografie, o které se s námi podělil v knize Zaříkávač zvířat, v sobě skrývají to, co mnozí z nás už možná nejsou schopni vidět.

O autorovi

Wolfgang Schreil (* 1975) pochází z bavorského Bodenmais na česko-německém pomezí, kde dodnes žije. Od dětství trávil většinu času v přírodě, kde načerpal poznatky, zkušenosti a hluboké znalosti o lesním ekosystému. Svoji vášeň pro les a zvířata předává dál prostřednictvím filmů, seriálů, přednášek, talk show a knih, které ho proslavily jako „zaříkávače zvířat“.
V médiích i na svých výpravách s turisty se snaží lidem pomoci pochopit pravidla lesa a ukázat, jak se stát nejen pozorovatelem, ale i součástí přírody.Je držitelem ceny Rotary Respect Award pro osobnosti, které naplňují poslání „dělat svět lepším“. Informace o jeho aktivitách najdete na www.wolfgangschreil.de.

Čtěte dál …