UPCYKLACE – Nový život starých věcí

Více než 100 kreativních tipů a návodů na upcyklaci starého šatstva a jiného vysloužilého textilu přináší kniha pro začátečníky i pokročilé UPCYKLACE – Nový život starých věcí. Pokud se vyřazené svršky nevyhodí, ale promění v originální a užitečné věci, které mohou dál sloužit, nemusí tak vznikat tuny dalšího oblečení. Sníží se tím negativní dopady na přírodu. Kniha vychází v Nakladatelství KAZDA 26. července 2021.

Oblečení a textil patří k věcem, které se celosvětově vyrábějí nejčastěji, ale také se nejvíce vyhazují, obvykle jen minimálně použité nebo dokonce nenošené. Přitom právě textil je neuvěřitelně variabilní – lze jej upravovat a díky tomu dál využívat. Staré tričko nebo jiné vyřazené oblečení nemusí skončit na smetišti. Naopak – můžete z něj snadno vytvořit něco nového. S knihou se to podaří začátečníkům i pokročilým, protože obsahuje jednoduché, ale osvědčené techniky tvorby a nejdůležitější základní stehy a informace. Veškeré návody je možné libovolně doplňovat a upravovat. Ušijete si tak krásné nové věci podle vlastních představ a zároveň ušetříte, protože nemusíte kupovat nic dalšího.

„K tomu, abyste mohli ze starých textilií vytvářet něco nového, rozhodně nemusíte být profesionální švadlena či krejčí. Nepotřebujete nic víc než šicí stroj (u některých projektů nebudete potřebovat ani ten) a trochu nadšení k experimentování – a můžete začít dělat ze starého oblečení, ručníků, povlečení a dalšího vysloužilého textilu praktické, užitečné a originální nové věci. Tvar, velikost i materiál vlastnoručně ušitých věcí lze navíc zcela individuálně obměňovat, takže vzniknou originální kousky, které kromě vás nikdo jiný nemá,“ říká o knize UPCYKLACE – Nový život starých věcí autorský tým portálu smarticular.net.

O autorském týmu:

Kniha je součástí edice SMARTICULAR Nakladatelství KAZDA

Od roku 2014 zveřejňuje berlínský portál smarticular.net návody a tipy na jednoduchý a udržitelný způsob života. Místo poukazování na problémy zde denně představuje nová řešení, recepty a alternativy, díky nimž si můžete zjednodušit život a být ohleduplnější k přírodě. Díky početným příznivcům, kteří sami experimentují a dělí se o svoje zkušenosti, se nápady a řešení neustále vyvíjejí.

V rámci edice SMARTICULAR jsou v nabídce Nakladatelství KAZDA také další praktické tituly s radami pro udržitelný život: Zkuste to doma sami – Kuchyně, Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii, Zkuste to doma sami – Zahrada a balkon, Lepší život bez plastů, Jedlá soda – Prostředek téměř na vše, Ocet – Univerzální domácí prostředek, Zkuste to doma sami – Péče o tělo a vlasy, Jedlé město – Vyjděte do ulic! a Konec plýtvání jídlem.

Více na www.knihykazda.cz.

Čtěte dál …

Eko friendly služby a produkty, se kterými můžete při běžných aktivitách a činnostech pomoci udržitelnosti

Není vám lhostejná kvalita životního prostředí a budoucnost naší planety? Nejjednodušší je sám začít žít ohleduplně a udržitelně. Přinášíme několik tipů napříč produkty a službami. Vysavač Re!Plast Kärcher, při jehož výrobě se ušetří 1,425 kg nového plastu Model T...

pokračovat ve čtení