Kamarádi z Medového lesa 1–4

| Kamarádi z Medového lesa – to jsou napínavá dobrodružství zvířátek, která dětem z lesní školky radí v nesnázích a pomáhají jim pochopit, jak to v lese chodí a co je v přírodě správné, a co ne. Příběhy kamarádů z Medového lesa pro děti od 4 let vydává na pokračování Nakladatelství KAZDA. Zatím vyšly 4 díly: Jak zahnat stesk, Králíčci v ohrožení, Všichni za jednoho a Ty to zvládneš, Lukáši!. 24. června 2021 vychází také jakoaudioknihy v podání Jitky Molavcové na čtyřech samostatných CD.

Výhodou audioknih je především to, že příběhy si užijí i děti, které zatím neumějí číst a rodiče si mohou na chvíli odpočinout. Navíc – díky interpretaci v podání profesionálních vypravěčů – je poslech audioknih pro děti skvělým zážitkem.

V Medovém lese bydlí čtyři zvířecí kamarádi s laskavým srdcem a hebkou srstí. Lišák Míša do všeho strká čumáček a vždy vyčmuchá ta nejlepší dobrodružství. Laňka Daňka je opatrná a neustále si s něčím dělá starosti. Divoké prasátko Chrochtík je mazané a rádo vyhledává lumpárny. Mývalka Makovička se o všechny stará, pečuje o čistotu a každou chvíli radostně zatleská. S kamarády z Medového lesa děti z lesní školky zažívají spoustu dobrodružství a když mají potíže, zvířátka jim vždy přispěchají na pomoc.

Kamarádi z Medového lesa 1 – Jak zahnat stesk

Zvířecí zásahové komando lesních zvířátek, která jsou připravena pomoct každému dítěti z lesní školky, pokud má nějaké malé nebo velké trable je v pohotovosti. Jaké štěstí! Davídkovi se totiž nechce do nové lesní školky a hrozně se mu tam stýská. Proto mu zvířátka vyrobí lesní kalendář, ve kterém se každou půlhodinu objeví malý dárek. Davídkovi pomůže zahnat stesk záchranná četa s hebkou srstí: lišák Míša, laňka Daňka, divoké prasátko Chrochtík a mývalinka Makovička. (1 hodina 36 minut)

Kamarádi z Medového lesa 2 – Králíčci v ohrožení

Jak se chovat v lese a neublížit lesním zvířátkům? Zvídavým předškolákům to prozradí dobrodružné příběhy v knize a audioknize Kamarádi z Medového lesa – Králíčci v ohrožení. Čtyři zvířecí kamarádi tentokrát v Medovém lese přispěchají na pomoc neposlušné Pavle, která se v lese nechová tak, jak by měla. Zničí mraveniště, což ohrozí nejen mravence, ale i ji a ostatní děti. A když se ztratí v lese a najde tam past, ve které uvízli dva malí králíčci, po několika peripetiích pochopí, že chytat drobná lesní zvířátka a nosit si je domů není správné. Moudrá laňka Daňka, starostlivá mývalka Makovička, zvědavý lišák Míša a mazané prasátko Chrochtík pomohou nezbedné Pavle najít cestu z lesa, zachránit králíčky a pochopit, jak může lesním zvířátkům ublížit nevhodné chování. (1 hodina 30 minut)

Kamarádi z Medového lesa 3 – Všichni za jednoho

Ve třetím pokračování série knih a audioknih Kamarádi z Medového lesa 3 – Všichni za jednoho čtyři statečná zvířátka – laňka Daňka, prasátko Chrochtík, lišák Míša a mývalka Makovička – nemohou uvěřit svým vlastním očím: v Medovém lese se zničehonic objeví koťátko, které se o sebe nedokáže samo postarat. Ještě štěstí, že do lesní školky právě nastoupí velmi nevšední holčička, která kočičce bez zaváhání najde nový domov. (1 hodina 46 minut)

Kamarádi z Medového lesa 4 – Ty to zvládneš, Lukáši!

Tentokrát je to v Medovém lese velmi napínavé. Čtyři statečná zvířátka – laňka Daňka, prasátko Chrochtík, lišák Míša a mývalka Makovička – pomohou v lese klučinovi, který má potíže s mluvením. Když později Medovému lesu hrozí nebezpečí, právě on je jedinou nadějí na záchranu. A kamarádi z Medového lesa mu jako spolehliví pomocníci stojí po boku. (1 hodina 57 minut)

O interpretce:

Jitka Molavcová (* 1950) vystudovala polygrafii na Střední průmyslové škole grafické, od dětství ale měla umělecké ambice. V roce 1970 zvítězila v pěvecké talentové soutěži a poté nastoupila do divadla Semafor, kde působí dodnes. Vedle účinkování v řadě inscenací zde začala vystupovat s Jiřím Suchým, se kterým postupně vytvořili populární dvojici. Hrála i na jiných scénách, svou všestrannost uplatňovala i v televizní a filmové tvorbě. Do srdcí všech dětí se zapsala díky pohádkám a pořadům, kde dokázala rozehrát svůj komediální talent. Za hlavní roli v muzikálu Hello, Dolly získala v roce 1996 Cenu Thálie.

O autorce:

Andrea Schütze toužila stát se spisovatelkou již v dětství. Představovala si, jak píše knihy ve svém vysněném světě a tyto sny vnáší do knih pro děti, které jsou plné zvířátek a přírody, a také skřítků, víl a kouzelných bytostí. Dnes autorka, která je diplomovanou psycholožkou, touží především po tom, aby se děti těšily na večerní čtení a aby její příběhy podněcovaly rozhovory rodičů s dětmi o světě snů i reálném životě. A pokud se povede, že si děti v dospělosti vzpomenou na její knihy, které je v dětství doprovázely a okouzlily, kruh je uzavřen a všechna přání jsou pro ni splněna.

Čtěte dál …

TNobodyListen by Benedikt Renč

DJ a producent NobodyListen v hlavní roli knihy fotografa Benedikta Renče Ve své úplně první knize zachycuje módní a reklamní fotograf Benedikt Renč několik let života DJe a producenta Jakuba Stracha, známého jako NobodyListen. Jedinečné fotoknize předcházela...

pokračovat ve čtení

LÉTO JE IDEÁLNÍ ČAS PRO NOVÉ PŘÍBĚHY

Pojďte je s námi prožít! Nechte se unést na křídlech fantazie a objevte nové příběhy na stránkách knih, které vám přináší Nakladatelský dům GRADA v rámci své značky Cosmopolis. Naše letní jednohubky se stanou skvělými společníky nejen k moři na pláž, ale i pro...

pokračovat ve čtení

Laurent Binet: Perspektivy

Historická detektivka v dopisech Vydává Argo, 232 stran, doporučená cena 378 Kč. Přeložila Michala Marková. Laurent Binet tentokrát napsal barvitý a košatý příběh, v němž umělci bojují za svobodu svého projevu, šlechtična prchá z paláce, jeptišky revoltují a detektiv...

pokračovat ve čtení