Lahodné kávové recepty z vaší domácí kavárny Miele

 Bez kávy či některé z mnoha kávových specialit si spousta z nás nedokáže představit ani jeden den. Stále častěji se tak dostávají ke slovu domácí automatické kávovary, které během chvilky vykouzlí lahodný nápoj přesně podle naší nálady. Díky mlýnku na kávová zrna či zásobníku na mletou kávu uspokojí své chuťové buňky opravdu každý.

Naším horkým tipem je stylový domácí kávovar Miele CM 6160 Silver Edition. Díky funkci OneTouch for Two připraví dva nápoje jedním stiskem tlačítka a hravě si poradí i s dokonalou krémovou mléčnou pěnou pro nejrůznější kávové speciality. AromaticSystem vás jistě přesvědčí perfektními výsledky a intenzivním kávovým aroma. O snadnou komunikaci s přístrojem se postará WiFiConn@ct. Ani s čistěním a s údržbou si nemusíte příliš lámat hlavu – vše hravě zvládnou komfortní čisticí programy. Vyberte si svou domácí kavárnu na www.miele.cz.

Perfektně připravená káva může být základem pro některý z výtečných dezertů. Inspirujte se třeba skvělým tiramisu nebo kávovým grogem, ideálním pro nadcházející sychravé počasí.

  • Tiramisu

Suroviny (menší zapékací miska):

500 g mascarpone

3 lžíce cukru krupice (může být i třtinový)

5 vajec (zvlášť bílky a žloutky)

balení kvalitních cukrářských piškotů

šálek silnější černé kávy (ideálně v misce, aby se v ní daly namáčet piškoty)

větší odlivka Amaretta

hořké kakao

Příprava:

Ve větší misce utřeme cukr se žloutky, ve druhé vyšleháme z bílků sníh. Do žloutků
s cukrem důkladně vmícháme mascarpone a nakonec jemně vmícháme sníh. Do misky s kávou přidáme ještě odlivku Amaretta a opatrně v ní lehce namáčíme piškoty, které skládáme do formy. Formu můžete předtím potáhnout potravinovou folií, lépe pak dezert z formy vyndáte. Jakmile máme dno pokryté lehce namočenými piškoty, je čas na krém z mascarpone. Vrstva může být silnější. Poté naskládáme další vrstvu piškotů a krému- dokud bude stačit. Toto množství obvykle vyjde na dvě „patra“. Poslední vrstvu krému pak už jen posypeme hořkým kakaem a dáme ztuhnout do lednice, ideálně přes noc.

Recept: www.svetpodledam.cz

Foto: Kávová kuchařka Miele

  • Kávový grog

Časová náročnost:

10 minut

Suroviny na 4 porce:

4 žloutky

60 g cukru

1 balíček vanilkového cukru

400 ml kávy, případně 8 lžic brandy

Příprava:

Smíchejte vaječné žloutky s cukrem a vanilkovým cukrem, zahřívejte při nižší teplotě do doby, než se utvoří pěna.

Přilijte kávu a stále míchejte, dokud se hmota nestane lehce krémovou. Nakonec můžete přidat brandy a vše rozdělit do 4 sklenic.

Recept a foto: Kávová kuchařka Miele

Další informace o volně stojících kávovarech Miele: https://www.miele.cz/domacnost/volne-stojici-kavovary-1769.htm

Čtěte dál …

Stylová i za grilem

Léto je ideálním časem na pořádání grilovaček, posezení s kytarou u ohně a různých zahradních setkání s přáteli a rodinou. Dostali jste pozvání na takovou akci, nebo ji sami pořádáte? Kromě pohodlí ostatních myslete i na to své, a vsaďte na stylový ležérní outfit, ve...

pokračovat ve čtení