Zámek Svijany otevírá luxusní pivní lázně  

Pivo se ve svijanském pivovaru vaří už od roku 1564 a téměř 460 let tak blahodárně působí na své konzumenty zevnitř. Letošní rok v tomto směru přináší novinku – vybrané kvalitní suroviny a meziprodukty vznikající při výrobě piva na ně poprvé začnou působit i zvnějšku.  V nově otevřených pivních lázních na Zámku Svijany je čeká mimořádný zážitek v podobě horké lázně ve vířivých dubových vanách s kvalitní svijanskou vodou obohacenou o pivovarské kvasnice, slad a chmel. Součástí procedury je i konzumace kroužkovaného ležáku Zámek a odpočinek na slaměném lůžku.

Liberecký kraj nabízí řadu různých léčebných a zkrášlujících procedur v různých lázních, ale pivní koupele přímo u zdroje velkého pivovaru zde dosud chyběly. Byl by proto hřích nevyužít vysoce kvalitní pivovarské suroviny ze sousedního pivovaru a nenabídnout hostům tuto prémiovou službu ve stylovém zámeckém prostředí,“ řekl manažer Zámku Svijany Libor Stejskal. „Lázně s profesionální péčí jsou navíc příjemným zpestřením pobytu v Hotelu & Zámku Svijany.“

Dvě designové místnosti s pivní lázní, prostorným slaměným lůžkem a sprchovým koutem byly vybudovány v budově bývalé školy naproti Zámku Svijany. Jejich výstavba byla zahájena v únoru loňského roku, ale vlivem covidové situace a nedostatku stavebního materiálu se stavba protáhla až do roku letošního.

Řada prokazatelných léčebných účinků

Naše lázně disponují dvěma místnostmi. Jedna místnost vám poskytne zážitek koupele v jedné vaně a je určena maximálně pro dvě osoby. Ve druhé místnosti je umístěna dvojvana a její kapacita je od dvou do čtyř osob. Obě místnosti nabízejí ve vanách z dubového dřeva horkou koupel s perličkovou lázní o teplotě 34 až 37 °C se speciální pivní směsí. K dostatečné hydrataci slouží výčep kroužkovaného ležáku Zámek umístěný v blízkosti vany, který je hostům k dispozici spolu s tradičními ručně vyráběnými preclíky z pekařství u Rýdlů,“ přibližuje Libor Stejskal lázeňskou proceduru.

Po koupeli, která trvá podle doporučení 20 až 30 minut, následuje odpočinek na slaměném lůžku. Během něj se organismus uklidní a harmonizuje: prohřáté tělo se přestane potit, svaly se uvolní, srdeční tep se zpomalí, klesá krevní tlak a obnovuje se tělesná energie. Pokožka zároveň vstřebává účinné látky, které na kůži při koupeli ulpěly. Pivní koupel má řadu prokazatelných léčebných účinků a přináší pocit čisté a omlazené pleti.  

Pivní lázně Svijany uspokojí i tu nejnáročnější klientelu. Prémiová kvalita pivovarských surovin Pivovaru Svijany, stylové prostředí a profesionální péče, to je záruka nezapomenutelného zážitku, díky němuž se hosté budou do našich pivních lázní jistě opakovaně vracet,“ dodává Libor Stejskal.

                                      Léčebné účinky pivní koupele
Aktivuje krevní oběh a příznivě působí na cévní soustavu, uvolňuje svaly a prohřívá klouby.
Příznivě působí při nemocech pohybového aparátu, revmatu a snižuje bolest.
Působí při neurózách, psychickém vypětí, nespavosti.
Zvláčňuje, prokrvuje a regeneruje pokožku. Očišťuje organismus uvolněním kožních pórů a působí jako kožní peeling.
Působí proti celulitidě, akné a ekzémům.
Vůně chmelových pryskyřic navozuje uvolňující a uklidňující atmosféru.
Pití piva při koupeli příznivě ovlivňuje trávicí soustavu. Pivo obsahuje velké množství zinku, železa, fluoru, mědi, hořčíku, fosforu, draslíku aj. Polyfenoly a flavonoidy působí antioxidačně a chrání před cévními či nádorovými onemocněním.

Nabídku doplňuje relaxační masáž a svijanská kosmetika 

V pivních lázních si můžete dopřát i relaxační masáž, při níž se tělo i mysl uvolní a načerpá potřebnou energii. Masáž je výbornou regenerační procedurou, při které dochází k fyzické i psychické relaxaci. Je vhodná pro odstranění bolesti a uvolnění ztuhlého a zablokovaného svalstva.

Hezkou vzpomínkou na návštěvu pivních lázní i vhodným dárkem pro každého milovníka piva je zase svijanská pivní kosmetika. Díky extraktu z pivních kvasnic a chmele příznivě působí na pokožku. Pivovarské kvasnice a chmelové extrakty hydratují, čistí a vyhlazují pokožku a obsažené vitamíny zklidňují podrážděnou pleť a příznivě působí při kožních problémech. 

Pobytový balíček s pivní koupelí pro dvě osoby

Ideální je navštívit Svijany ne na pár hodin, ale na pár dní. Stylové ubytování v Hotelu & Zámku Svijany hostům poskytne potřebný komfort a zázemí, aby mohli nechat v klidu odpočinout tělu i mysli v pivních lázních. Hotel &Zámek Svijany k tomu nabízí zvýhodněný pobytový balíček s pivní lázní pro dvě osoby.

Více na: www.pivnilaznesvijany.cz

Čtěte dál …