Navštivte sklárnu Rückl a vyzkoušejte si fascinující práci mistrů brusičů

Do sklárny Rückl v Nižboru každoročně proudí návštěvníci, aby se seznámili s tradiční ruční výrobou křišťálu, která se tu z generace na generaci dědí již po tři sta let. Nyní si návštěvníci v Rücklu budou moci vlastnoručně vyzkoušet, co obnáší fascinující práce mistrů brusičů.

Nižborská sklárna Rückl je dlouhodobě oblíbenou turistickou destinací. Nachází se v ve Středočeském kraji, v malebném údolí řeky Berounky. Díky své lokalitě v těsné blízkosti hlavního města a dvou výjimečných hradů, Karlštejna a Křivoklátu, je sklárna Rückl dokonalou destinací na výlety a exkurze. Ty lákají jak jedince, tak i skupiny, dospělé i rodiny s dětmi. 

A je o co stát: sklárna Rückl už od roku 1846 vyrábí mimořádně kvalitní výrobky, které místní řemeslníci ručně foukají a brousí. Ruční brus je přitom velmi specifické řemeslo, které je právě v Česku na absolutní světové špičce. Pokud je české sklářství v něčem skutečně celosvětově jedinečné, pak je to právě mimořádná preciznost našich brusičů.

Podívat se přímo pod ruce mistrů sklářů a brusičů se může každý prostřednictvím pravidelných komentovaných prohlídek sklárny. Dosud měli návštěvníci během exkurzí sklárny Rückl možnost spatřit jednotlivé fáze a tradiční techniky výroby skla. Každý z jednotlivých kroků výroby křišťálu je v rámci tradičních prohlídek vysvětlen a představen. Návštěvníci si nově budou moct sami vyzkoušet fascinující práci mistrů brusičů.

Prohlídky je možno objednat na e-mailu marketa@ruckl.cz nebo telefonicky na +420 605 229 205.

Více informací: www.ruckl.com

Čtěte dál …

Chystáte se na letní festival, výlet nebo dovolenou? Nezapomeňte přibalit tyto LUSH produkty, které zkrátka musíte mít s sebou!

Bezobalový šampon, řasenka, či pasta na zuby v tabletkách. Vyberte si cruelty-free produkty, které ušetří místo v zavazadle a zároveň nepotřebují zbytečný plastový obal. Výhra pro Vás i pro planetu! OceanBezobalová řasenka395 Kč/ kusNahatá řasenka Ocean vašim řasám...

pokračovat ve čtení