Tři tipy, jak bezpečně cestovat

Toužíte vyrazit k moři anebo do hor za hranice České republiky, jenže máte obavy z onemocnění či jiných nástrah? Kdo je připraven, nebývá následně překvapen. Naplánujte svoji dovolenou a předejděte tak různým nepříjemnostem, které by vás mohly potkat. Cestování je přeci radost, a tak se o něj nenechte ochudit.

  1. Aktuální stav ve vybrané destinaci

Ať už jste se rozhodli jet do Chorvatska, Itálie či sousedního Polska nebo Rakouska, zjistěte si vždy aktuální situaci v dané zemi. Každá země se potýká s jinou situací. Je potřeba si zjistit, co vše je nutné pro vstup do země (antigenní test schválený Evropskou Unii, PCR test, karanténa, předvyplněné formuláře, potvrzení o ubytování atd.) Dále jaká je situace v dané zemi a do jak velké rizikovosti spadá viz webové stránky Ministerstva zahraničních věcí ČR. Kromě toho byste při plánování dovolené neměli zapomenout ani na svůj návrat ze své destinace. Předejdete tak neblahému překvapení z nutnosti nastoupení karantény či zaplacení PCR testu. Jiné podmínky se u všech zemí také liší v tom, že jste v posledních týdnech a měsících prodělali covid-19 anebo jste byli očkovaní druhou dávkou. Nezapomeňte, že podmínky pro vstup do vaší cílové destinace se mohou měnit velmi rychle.

  • Cestovní pojištění jako nutnost

Kamkoliv se vydáváme mimo Česko měli bychom dbát na vhodné cestovní pojištění. Lepší je nepříjemnostem předcházet a šetřit svoji peněženku před velkými a neplánovanými výdaji v zahraničí. Jedním takovým může být onemocnění či zranění. Mnoho z pojišťoven dnes pojistí nejen vás, ale i vašeho čtyřnohého mazlíčka, automobil, ale také i léčebné vynálohy spojené s onemocněním covid-19. U pojištění dbejte na dostatečné plnění a zahrnutí všeho, co potřebujete. Plánujete se potápět či provozovat rizikové sporty, nezapomeňte se připojistit. Dále je velmi důležité, abyste pojištění nenechávali na poslední chvíli a mohli si vybrat to ideální pro vás, které obsahuje potřebná připojištění a je vhodné pro vaši cílovou destinaci.

  • Chraňte sebe, ale i své okolí

Kromě pasu či občanského průkazu, cestovního pojištění a dalších nezbytných věcí byste měli myslet i na ochranu vůči onemocnění covid-19. „Na cesty je vhodné si přibalit nákrčník a rukavice CUBEprotect, které jsou ideální ochranou. Vše je vyrobeno z virucidního a baktericidního materiálu, a tak ochrana nejen na cestách zaručena. Navíc díky tomu i ušetříte, vše je opakovaně nositelné a ochrana je neměnná,“ doporučuje Miroslav Pigan, ředitel společnosti CUBEprotect. Kromě nákrčníků byste měli dbát i pravidelnému mytí rukou, minimálním dotekům na obličeji a vyvarování se blízkému kontaktu s jinými osobami.

Čtěte dál …