Postcovidový syndrom: Jak se před ním chránit a léčit poradí nové webové stránky

Stále více lidí, kteří prodělali nákazu koronavirem si i po vyléčení stěžují na neutuchající zdravotní problémy. Jedná se o tzv. postcovidový syndrom. Ten lze shrnout jako soubor příznaků po prodělaném onemocnění covid 19, bez závislosti na tom, jak těžký byl průběh onemocnění.  Nejčastěji jsou to například nevysvětlitelná únava či náhlá dušnost, poruchy spánku, špatná fyzická kondice, vypadávání vlasů, sklony k depresím, potíže se zažíváním. Pacienti často ani netuší, že touto nemocí procházejí a hlavně si neví rady. Srozumitelné informace o postcovidu a léčbě nabízí nové webové stránky www.postcovidovysyndrom.cz. Jejich vznik inicioval MUDr. Rodion Schwarz z Přílepské ordinace.

Je ještě stále brzy, abychom věděli co všechno tato nemoc způsobuje…

Vzhledem k tomu, že tady máme nemoc teprve dva roky, lékaři zatím sbírají informace a v podstatě nemají z čeho vycházet. Pacienti často neví, kde najít dostatek relevantních informací. „Doporučení zatím neexistují, ty se teprve vytvářejí a právě my, lékaři v první linii jsme ti, kteří je vytváří. My se s postcovidovým syndromem setkáváme a přemýšlíme nad tím, jak ho nejlépe léčit. Máme teď nově s kolegy web, který se jmenuje www.postcovidovysyndrom.cz a tam budeme průběžně dávat důležité informace pro pacienty,“ vysvětluje praktický lékař pro dospělé MUDr. Rodion Schwarz, který si sám prošel onemocněním covid-19. Díky osobní zkušenosti a znalostem medicíny západní a východní, vyvinul unikátní, měsíční, postcovidový rekonvalescenční program, který pomohl mnoha pacientům.

Jaké informace lidé na tomto webu najdou?

Na webových stránkách www.postcovidovysyndrom.cz naleznou zájemci ucelené informace o tom  co je vůbec postcovidový syndrom, jak se projevuje, odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, odkazy  na odborné výstupy v médiích. Nechybí ani vyjádření a rady praktického lékařeRodiona Schwarze. Například jak se preventivně onemocnění bránit a v neposlední řadě i možnosti léčby. Například pomocí bylinek či multivitaminových infuzí. Průběžně budou na webové stránky přidávány odborné články a vyjádření dalších lékařů. Viz odkaz na blog: https://www.postcovidovysyndrom.cz/blog/.

Ohrožení lidé

Syndromem jsou ohroženi všichni, kteří si prošli onemocněním covid-19 bez rozdílu věku či pohlaví.  Každý člověk je velice individuální. Byl u nás pacient, který přišel s tím, že jeden den uběhl půlmaraton a druhý den nemohl vyjít do patra, ne že by ho bolely nohy, ale protože byl tak dušný. Nebo ke mně přišla mladá dívka s tím, že po covidu ztratila svou periodu a i to jsme elegantně spravili. U každého se to objevuje jinak, ale ta léčba by měla být vždy z části obecná a z části individuální, tedy podívat se na pacientův věk, pohlaví atd.,“ upozorňuje MUDr. Rodion Schwarz, který do své lékařské praxe implementuje tradiční čínskou medicínu a CBD kapky.

Příznaky

Nejčastějšími příznaky postcovidového syndromu se vážou k dolním dýchacím cestám a k plicím. Proto vyvstává otázka návštěvy na pneumologii, kde se zabývají plicními onemocněními. Proto se pacientům doporučuje vyhledat lékaře, který má hlavně povědomí o postkovidovém syndromu. Na specializaci v tuto chvíli skutečně nezáleží. Jedná se totiž o obšírnou symptomatiku, protože téměř vždy zasahuje do více oborů.

Více informací naleznete na www.postcovidovysyndrom.cz nebo na www.prilepska-ordinace.com.

Čtěte dál …

Zuby ovlivňují zdraví celého těla. Dentální hygienistka radí, jak předcházet vzniku komplikací spojených se špatným stavem zubů a dásní

Zdraví začíná v ústech. Rozsáhlé lékařské studie dávno potvrdily, že orgány v těle jsou navzájem propojeny, a zejména skryté infekce v ústní dutině mohou vyvolat prudkou reakci celého organismu. Proto je důležité si pečlivě čistit zuby i mezizubní prostory. Můžete tím...

pokračovat ve čtení

Léto s lehkostí aneb 4 tipy, jak se na dovolené neomezovat, pokud máte intoleranci na laktózu

Prázdninové cestování je v plném proudu. A k výletům neodmyslitelně patří také dobré jídlo. Pokud se ovšem vy nebo vaše děti potýkáte s intolerancí na laktózu, mohou vás při letních cestách čekat nepříjemné potíže. Připravíte-li se ale dobře, můžete si i tak užít léto...

pokračovat ve čtení