Toužíte po nových brýlích? Inspirujte se hvězdami českého showbusinessu!

Brýle, ať už sluneční nebo dioptrické zažívají velký boom. Svůj podíl na to mají tváře známých osobností v zahraničí, ale i u nás. Brýlové obroučky už nejsou jen potřebou, ale především významným módním doplňkem, který dotváří osobnost. Podívejte se, jaké české slavné osobnosti je se vší grácií nosí a najděte i vy ty pravé stylové brýle. 

Dana Morávková (50)

Hvězda nejednoho českého seriálu, moderátorka a bývalá krasobruslařka. Dana Morávková miluje módu, doplňky a s výraznými brýlemi si jí diváci spojují už do seriálu Rodinná pouta. Dnes k dotváření svých outfitů volí výrazné brýle značek Crullé, Marisio nebo Kimikado.  Dioptrické i sluneční brýle si zamilovala natolik, že ve spolupráci se značkou Alensa vytvořila vlastní limitovanou kolekci brýlových obrouček. „Určitě moje nejoblíbenější jsou takzvané kočičí obroučky neboli cat-eye. V takových brýlích se  cítím nejlépe a sedí mi, stejně jako mnoha jiným ženám. Říkám, že oko je do duše okno a brýle jsou rám toho okna“ vysvětluje Dana Morávková. Domá má jako každá žena nejen nespočet kabelek,, ale i nespočet dioptrických brýlích. 

Inna Puhajková (35)

Není to tak dávno, kdy se moderátorka Inna Puhajková poprvé ukázala v brýlích, které nejdříve nosila pouze v soukromí. Pak ale na jednom z večírků o své oblíbené, do té doby jediné, brýle přišla, rukou zloděje, který jí je odcizil z kabelky. Puhajková tak byla nucená se začít shánět po nových brýlích a místo jedněch si jich nakonec pořídila hned několik. Dnes už jsou stylové obroučkou módním doplňkem, ale i praktickým pomocníkem. Novácká sporťačka je vášnivou cestovatelkou a brýle má vždy po ruce. “Nemám vysoké dioptrie, ale brýle jsou můj velký pomocník zejména při řízení, kdy je opravdu důležité vidět ostře. Dřív jsem se občas přistihla, jak jsem například v šeru musela více zaostřovat, byla jsem unavená a to bylo znamení, že je nejvyšší čas vyrazit za specialistou,” prozrazuje Inna Puhajková. Mimochodem, moderátorka má trojúhelníkový tvar obličeje, ke kterému nejvíce pasují brýle oblých tvarů, mezi její oblíbené značky patří Prada, Marc Jacobs nebo Crullé. V létě nebo na dovolené si pak potrpí na výrazné sluneční brýle.

Anna Julie Slováčková (26)

Herečka a zpěvačka Anna Julie Slováčková přiznala, že se díky nedávné spolupráci se společností Alensa konečně donutila po delším čase navštívit očního specialistu. Nejen že nyní vidí lépe, ale dokonce podpořila svou novou image. „Trošku se mi s věkem zhoršil zrak. Myslím, že je to taky tím, že jsem v době koronavirové krize skoro pořád koukala na Netflix,“ směje se Anička. Legrace to prý však rozhodně není. „Zhruba pět let musím nosit brýle. I když mám málo dioptrií, jsou pro mě nezbytné. Pokud třeba řídím, tak mě z toho, jak namáhám oči, strašně bolí hlava. Navíc je mám tendenci zavírat, což je nepříjemné a hlavně nebezpečné. Proto brýle nosím zejména při řízení anebo když zkoušíme v divadle. Tam je prach, svítí na nás reflektory a oči se opravdu hodně namáhají,“ svěřila se zpěvačka, která minulý rok úspěšně pokřtila svoji první sólovou desku Aura. 

Jak na sebe práskla, nastálo podle svých slov brýle zatím nenosí, a to z jednoho prostého důvodu: velmi často je totiž různě zapomíná. „I z tohoto důvodu jsem ráda, že ke svým starým brýlím přidám ještě nové značky Crullé, které teď nosím nejčastěji. Vybrala jsem si fakt designovky, takže je možné, že tentokrát je už nesundám a budete mě v nich vídat pořád,“ prozradila Anička, která se nebojí barev a tak ji můžeme vidět v barevných a chic outfitech, které často doplňuje o  sluneční brýle. Inspirujte se její volbou.

Michaela Kuklová (53)

Herečka Michaela Kuklová přiznala, že se jí během právě probíhající léčby rakoviny prsu významně zhoršil zrak. Musela si pořídit silnější brýle a pro jistotu si jich sehnala několik.

Michaela problémy se zrakem netají. „Je to vedlejší účinek hormonálního léku, který beru. Opravdu se to dostavilo záhy,“ posteskla si herečka, jež je v kontaktu s dalšími podobně nemocnými pacientkami, a proto o problému věděla dopředu. „Ženy mi píší, že se jim zhoršil zrak také po chemoterapii,“ řekla časopisu Sedmička.

Nastal tedy čas, aby si pořídila nové brýle. „Já jsem měla dioptrie, ale teď už mi ani ruka nestačí, protože nepřečtu písmena,“ líčila se smíchem. „Je to problém se čtením a nevidím do dálky, což znamená, že v divadle diváka jenom tuším. Pokud jsou publiku přátelé, nenajdu je a nevím, kam se mám klanět,“ smála se.

Když se proto objevila možnost spolupracovat s firmou prodávající brýle, neváhala ani vteřinu. “Alensa přišla jako na zavolanou, jsem za to šťastná,“ prozradila s dovětkem, že si vybrala několik kousků brýlí, aby je měla vždy po ruce a mohla je střídat.

Martin Zounar (54)

Herec Martin Zounar nosí dioptrické brýle už 11 let, kdy v divadle málem spadl do hlediště. “Z ničeho nic jsem neviděl na text, byl rozmazaný, a tak říkám Lumíru Olšovskému, jestli mu to ta tiskárna taky tak špatně vytiskla. No a ono to nebylo tiskárnou, zjistil jsem, že nevidím. Po návštěvě očního lékaře, jsem se dva týdny učil chodit, abych nešlapal do prázdna kvůli tzv. bikofálním brýlím.“ Bifokální brýle zajišťují svému nositeli ostré vidění jak na blízku, tak do dálky. Ve spodní polovině brýlí je tzv. půlměsíc, který slouží na čtení. Bifokální nebo multifokální brýle se tak staly neodmyslitelnou součástí jeho každodenního života, image, ale i seriálové postavy Boba v seriálu Ordinace v růžové zahradě. 

Díky tomu se také stal tváří české společnosti Alensa, od které má brýle jak do civilu, tak právě i do seriálu, ale také třeba pro svou dceru.  nedá dopustit také na samozatmavovací brýle, například při řízení. Ovšem při natáčení je nosit nelze. “Výběr obrouček je jako výběr auta. Musí prostě sednout.” říká Zounar a dodává, “dnes je velká výhoda, že si obroučky můžete vyzkoušet i online pomocí virtuálního a člověk hned ví na čem je a jaké brýle mi padnou.

Brýle dioptrické, sluneční, kontaktní čočky a mnohem více naleznete na www.alensa.cz.

Čtěte dál …