KOLEKCE „COLLABO“ SPOJILA UMĚNÍ A PRŮMYSLOVÝ DESIGN NA JEDINEČNÉM VEČÍRKU

Ateliér Lucie J. Skřivankové se připravoval na nezapomenutelný večer plný umění, designu, inovace a korejského jídla. Kolekce „Collabo“ přinesla do prostor ateliéru na Novém světě 2 nejnovější díla renomovaných umělců a designérů, kteří se spojili ve společných projektech, aby vytvořili zcela nové a inspirativní předměty.

Event se konal dne 7. května od 18:00 hodin a nabídl exkluzivní možnost prozkoumat jedinečná díla, která vznikla díky tvůrčímu spojení talentů.

Jedním z hlavních taháků večera byla kolekce nerezových objektů „AISI 304“ od umělkyně Lu Jindrák Skřivánkové a průmyslového designéra Robina Fišera. Kromě ústředního prvku kolekce, kterým byla socha duo, byl zveřejněn limitovaný počet 25 ks solitérních objektů. Tato kolekce představovala spojení malířského umění s průmyslovým zpracováním, kde každý objekt byl unikátní dílo vytvořené s láskou a péčí. „Fragmenty byly nejprve dle tvarového návrhu Lu digitálně konvertovány tak, aby mohly být vyřezány 2D laserovou technologií z nerezových plechů a následně svařeny. Doslova nafukováním se následně bloky začaly přetvářet a deformovat do své 3D podoby,“ řekl o procesu vzniku kolekce Robin Fišer.

Další zajímavou kolaborací bylo spojení talentu skláře Byoungchana Juna s umělkyní Lu. Jejich společná práce přinesla limitovanou edici zrcadel a keramických objektů, které byly vytvořeny z korejské hlíny, která díky své specifické poréznosti působila jako difuzér éterických olejů v interiéru. „Kolaborace s Byoungchanem Junem měla pro mě velký význam. Jeho vášeň pro bohémské sklo a mé zkušenosti s malbou vytvořily úžasnou symbiózu a především prostor pro kreativní dialog,“ komentovala Lu.

Třetí významnou spoluprací byl projekt Michala Škapy, významného současného malíře, který spojil obrazy s neony. S Lu vytvořili poprvé společný obraz i s kombinací rozličných neonů. Tato netradiční kombinace vytvářela působivé vizuální zážitky a obohacovala prostor o nové dimenze. „Naše tzv. sendvičová spolupráce, kdy jsme s Michalem postupně vrstvili jednu autorskou vrstvu na druhou, přinesla do světa umění něco zcela nového a neobvyklého,“ dodala Lu.

Večer Collabo sliboval inspiraci, inovaci a především jedinečný pohled na spojení umění a designu i korejské kultury. Přišli se inspirovat a oslavili s nimi tvůrčí sílu spolupráce.

Čtěte dál …