Mezinárodní den spánku. Spěte sladce se Satisfyer.

  • 18. března je Světový den spánku a s tím souvisí, že 40 % světové populace připouští, že má nějaké problémy se spánkem[1]
  • V západním světě spí vice než 60 % lidí s mobilním telefonem u sebe a zároveň na něm stráví hodinu před spaním[2]
  • Výrobce pomůcek na sexuální wellness, značka Satisfyer, vyvinula aplikaci, která nám umožní získat z používání mobilního telefonu před spaním maximum
  • Orgasmus, ať už ten dosažený sexem nebo masturbací, prokazatelně pomáhá lidem k lepšímu spánku.[3]

Zdraví, uspokojení a posílení jsou 3 hlavní pilíře Satisfyer efektu a v souvislosti s Mezinárodním dnem spánku, který připadá na 18. března, nebyl nikdy lepší čas podívat se na pilíř “spánek” a na to jak dosáhnout lepšího spánku a jak mít díky používání mobilu před spaním lepší spaní.

Celosvětově má 40 % z nás problémy se spaním, a přestože nám je neustále opakováno, ať nepoužíváme mobil v posteli, přiznává 60 % z nás, že si ho do postele bere. V souvislosti s tímto přináší Satisfyer, oceňovaná značka pomůcek sexuálního wellness, která míchá sexuální wellness a technologie, několik cenných rad, jak správně využívat screen time a jak nám může orgasmus pomoct se před spaním uvolnit.

Orgasmus zlepšuje spánek (a taky celkový zdravotní stav)

Hodně lidí chodí spát a cítí úzkost z celodenním stresu a zároveň z obav ze stresu následujícího dne. Při orgasmu vypouští tělo oxytocin, který tlumí úzkost (zároveň zlepšuje náladu a posiluje imunitu). Po vyvrcholení, ať už proběhlo s partnerem nebo sebeuspokojením, uvolňuje tělo další hormone, který se jmenuje prolaktin. Ten pocit uspokojení a radosti. Zároveň dochází ke snížení produkce kortizolu, hormonu, který vyvolává ostražitost a vzrušení. To vše znamená, že naše tělo je připraveno k spánku.

U žen dochází navíc po orgasmu ke zvýšené produkci estrogenu (takový bonus), který nejen že pomáhá usnout rychle, ale také přináší hlubší spánek.

Satisfyer Connect je free aplikace, která vám pomůže prozkoumávat před spaním intimitu

S příchodem pandemie, která vedla k tomu, že se spousta lidí ocitla oddělena od svého partnera, uvedl Satisfyer na trh aplikaci Satisfyer Connect. Jedná se o volně dostupnou aplikaci, která lidem umožňuje mít kontrolu nad svými erotickými hračkami odkudkoliv na světě. Když zrovna s vámi váš partner nemůže být fyzicky, Satisfyer propojí a umožní vám kontrolovat vzájemně své potěšení před spaním (i kdykoliv jindy).

Tato aplikace nám umožňuje prozkoumávat digitální intimitu, ať už se svým partnerem nebo o samotě. Takže zkuste před spaním místo scrolování na Instagramu využít svůj mobil lépe. Satisfyer Connect přináší zcela nový rozměr sexuálních zážitků a její popularitu potvrzuje vice než 1 milion stažení a 200,000 aktivních uživatelů měsíčně. Můžete s ní prozkoumat nové prožitky, poslechnout si erotickou audio nahrávku, a dokonce nechat svoji oblíbenou erotickou hračku pracovat v rytmu vašeho playlistu na usínání.  

Orgasmy ve spánku jsou teprve něco

Abyste prožili orgasmus nemusíte být ani vzhůru. Ano, je to tak, orgasmy ve spánku jsou něco. Některé studie prokázaly, že obě pohlaví mohou prožít orgasmus i ve spánku. Ačkoliv je u žen vzácný, je “noční orgasmus”, jak bývá nazýván, kombinací zvýšeného průtoku krve do pánevní oblasti a uvolnění, což vede ke vzrušení. Obvykle bývá spuštěn erotickým snem a hlubokým spánkem zároveň, což vede k dosažení orgasmu bez jakékoliv vnější stimulace. Někteří lidé ho nezažijí nikdy a jiní naopak docela často.

Megwyn White, ředitelka pro vzdělávání v Satisfyer a certifikovaná klinická sexuoložka, říká k tématu: “Probuzení fantazie před spaním je báječný způsob, jak uvolnit stress a zbavit mysl všech obav, a to tím že nasměřujeme naši pozornost ke vzrušení a potěšení. Studie potvrzují, že čtení fikce obecně může mít pozitivní dopad na naše duševní zdraví a může podpořit kvalitu spánku. Erotická fikce může nabídnout ještě vice benefit než klasická fikce, protože dokáže zapojit mysl i tělo. Erotická povídka před spaním je vždy dobrý způsob, jak rozšířit spektrum vaší erotické mysli, protože vám přinese něco nového do vašich představ.”

Proč tedy s příchodem Světového dne spánku a s odkazem na Světový měsíc spánku neprozkoumávat a neexperimentovat se svým orgasmem a aplikací Satisfyer Connect a dopřát si tak lepší spánek.

[1] Marissa Walsh, ASA, 2022

[2] Common Sense Media, study: screens and sleep, 2019

[3] Sleep.org, 2019

Čtěte dál …