Lush slaví Světový den koupelových bomb #WorldBathBombDay a po  celém světě rozdává 100 000 bomb do koupele.

Společnost Lush slaví Světový den koupelových bomb. Ten připadá na 27. duben. Právě 27. dubna 1990 společnost Lush získala patent na koupelové bomby.  Zatímco do té doby byl pojem „bath bomb“ neznámý, v současnosti je tak běžný a užívaný, že byl dokonce zařazen do Oxfordského slovníku. Patent na koupelové bomby Lush již vypršel, ale radost z ponoření do horkých barevných vírů zůstala – a ještě větší než kdykoli předtím.

Jak to celé začalo
Píše se rok 1989 a Mo Constantine, vynálezkyně produktů a spoluzakladatelka společnosti Lush, experimentuje s novými recepturami, barvami a tvary. Inspirovala se šumivými tabletami a z kyseliny citronové, jedlé sody a směsi esenciálních olejů vytvořila výrobek, který navždy změnil svět koupání: první koupelovou bombu světa. Patent na tento vynález následuje již v roce 1990.

Mo Constantine

Ručně vyráběná koupelová radost
Koupelové bomby a s nimi spojené zážitky z koupele se neustále vyvíjely – ale jedna vlastnost zůstala vždy stejná: „Všechny varianty dnešních koupelových bomb vznikly experimentováním a stále se vyrábějí ručně.“ říká autorka bezobalových koupelových koulí.

Jak šly koupelové bomby do naha
Po založení Lush v roce 1995 se s ohledem na ochranu životního prostředí a dlouhodobý cíl neustálého snižování odpadu svlékly koupelové bomby do naha a začaly se prodávat bez obalu
Mo: „Měli jsme jen jeden cíl. Chtěli jsme, aby bomby do koupele byly ještě krásnější a především nahaté.“ Koupelová bomba – dodnes bez obalu – se tak stala jakýmsi uměleckým dílem.  

V rámci oslav Světového dne koupelových bomb zve 28. dubna od 15 do 18 hodin prodejna Lush Palladium v Praze zákazníky, aby si společně s personálem prodejny zdarma vyrobili vlastní bombu do koupele a na vlastní kůži tak tak pocítili jednu z hlavních hodnot Lush, kterou je ruční výroba čerstvé kosmetiky.

Více na https://www.lush.com/cz/cs.

Čtěte dál …