Ve stylu velkého milovníka Jamese Bonda

Pokud chcete udělat své drahé polovičce radost, vezměte ji/ho na velkou výstavu Bond in Motion. Unikátní kolekce vozidel a dalších artefaktů z šedesátileté historie jedné z nejslavnějších filmových sérií nabízí ideální kulisy pro romantické odpoledne.

S blížícím se dnem svatého Valentýna si někteří zamilovaní lámou hlavu nad dárkem pro svůj protějšek. Pro motoristické fanoušky je výstava Bond in Motion na pražském Výstavišti vhodnou událostí, která potěší. Více než třicet originálních vozidel z bondovek, od těch nejstarších se Seanem Connerym až po poslední Není čas zemřít, nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost zblízka si prohlédnout Jaguar XKR, ve kterém uháněl po ledové pláni hlavní padouch filmu Dnes neumírej, model V8 od Aston Martin, který řídil Timothy Dalton coby agent 007, nebo Rolls-Royce, ve kterém se před šedesáti lety vozil
Goldfinger.

Na své si přijdou i filmoví fanoušci. Díky uchovaným artefaktům mohou nahlédnout pod pokličku natáčení a připomenout si kaskadérské scény plné výbuchů a nábojů, ale i romantické momenty, v nichž ukazuje Bond, jaký je milovník. Věděl to i Karel Gott zpívající v refrénu „James Bond, jako James Bond, být neodolatelný šampion“.

Popkulturní přesah potvrzuje, že prostředí a postavy jsou známé i těm, kteří nepatří do jedné z výše uvedených kategorií, a že si výstavu užijí i oni. A pokud byste chtěli zažít něco opravdu unikátního a luxusního, můžete si objednat speciální balíček, jehož součástí je kromě vstupenek také pobyt v karlovarském Puppu.

Na pražském Výstavišti se o dvojici postará průvodce s detailním výkladem plným zajímavostí, do ruky každý dostane sklenku šampaňského. Následně si pár připomene bondovku Casino Royale. Jak udělali filmaři z Lokte Černou horu? A jak to vypadá v hotelu Splendide? Po návštěvě spa a noci strávené v Grandhotelu Pupp se pak bude každý cítit jako Bond nebo Bond girl. Před cestou domů si mohou hoteloví hosté užít bohaté snídaně.

Kdo by si chtěl pobyt v luxusním karlovarském hotelu ozkoušet na vlastní kůži, bude mít šanci po skončení výstavy, kdy budou vstupenky slosovány a několik šťastlivců získá víkend v Puppu zdarma.

Od února je výstava otevřena s novou otevírací dobou od čtvrka do neděle. Pro více informací navštivte www.bondinmotion.cz.

Čtěte dál …

Luxfer open space v České Skalici – Prostor pro současné umění  ve spolupráci s kurátorkou Petrou Zachovalovou uvádí výstavu Outside of the Art – Vně umění

Kurátorka Petra Zachovalová představí 13. června tohoto roku v České Skalici v Galerii Luxfer výstavu německého malíře Karla-Heinze Schwinda (*1958) s názvem Outside of the Art – Vně umění.  Název výstavy naznačuje, že Schwind tvoří umění v izolaci, mimo současný...

pokračovat ve čtení