Mezinárodní výstava v Galerii PRE. Svá díla představí tvůrci z Německa, Česka a Slovenska

V Galerii PRE se uskuteční již třetí umělecká událost tohoto roku. Svá díla tentokrát představí pětice umělců v rámci mezinárodní putovní výstavy s názvem Frankfurt – Praha – Bratislava. Jedná se o jedinečný projekt spolku DTSW (Německo-české a německo-slovenské sdružení) a Frankfurtského uměleckého klubu, jehož záměrem je prezentovat široké veřejnosti současnou uměleckou tvorbu a prohloubit kontakty ve zmíněných městech. Slavnostní vernisáž, za přítomnosti všech autorů, se uskuteční v Galerii PRE v pondělí 13. května od 18 hodin. Samotná výstava, kterou Pražská energetika (PRE) pořádá ve spolupráci s agenturou Gejzír, potrvá od 14. května do 28. června 2024.

„Výstava si klade za cíl představit pozoruhodné umění vybraných tvůrců z Frankfurtu, Prahy a Bratislavy široké veřejnosti. A my jsme rádi, že pro pražskou zastávku jsme mohli nabídnout prostory naší galerie,“ přibližuje mluvčí Pražské energetiky Karel Hanzelka a doplňuje, že PRE se na podporu kultury a dalších společenských aktivit zaměřuje dlouhodobě. „Pražská energetika to není pouze obchod s elektřinou a plynem, distribuce energií a další služby, ale také zodpovědné působení na území našeho hlavního města, což zahrnuje právě i podporu celé řady kulturních a charitativních událostí,“ uzavírá Hanzelka.

Návštěvníci mohou na výstavě Frankfurt – Praha – Bratislava zhlédnout tvorbu celkem pěti autorů a autorek. Jmenovitě se jedná o Farah Zimmermann a Sibylle Möller, jejichž tvorba je spjatá právě s pátým největším městem Německa, Frankfurtem. Hlavní město České republiky Prahu zase reprezentují výtvarníci Jana Jíšová a Milan Jíša. A mezinárodní tvůrčí trojúhelník uzavírá Simona Bohunská, která pochází z Bratislavy. Právě do hlavního města našich slovenských sousedů se celá expozice přesune po skončení pražské zastávky v Galerii PRE na konci června.

Mezinárodní putovní výstavu skupiny německých, českých a slovenských tvůrců pořádá již od roku 2016 německo-česko-slovenské hospodářské sdružení DTSW e. V. spolu s Frankfurtským uměleckým klubem. Galerie PRE tento mezinárodní výstavní projekt, jehož cílem je mimo jiné prohlubování obchodních vztahů zeměpisně, kulturně i ekonomicky provázaných zemí, hostí čtvrtým rokem.

Návštěvníkům bude výstava zdarma přístupná od 14. května do 28. června 2024. Galerie PRE se nachází na adrese Na Hroudě 1492/4, Praha 10 – Vršovice a je otevřena všechny všední dny od 12 do 18 hodin.

Letošní přehlídka umění v Pražské energetice touto událostí navíc nekončí. „V září máme v plánu expozici mladých talentovaných umělců, designérů a architektů v rámci výstavy, která ponese název SMYSLUPLNOST. Prezentovat se na ní budou studenti nejen výtvarných škol. V závěru roku k nám do galerie přiveze své obrazy a fotografie Němec Mike Köppel,“ přibližuje letošní plány Galerie PRE mluvčí PRE Karel Hanzelka.

Čtěte dál …

Galerie plastik v Hořicích v Podkrkonoší uvádí výstavu To, co zbylo na počest stočtyřicetiletého výročí založení Střední uměleckoprůmyslové školy sochařské a kamenické a zrodu dlouholetého umění kamenné krásy

V letošním roce si připomínáme 140. výročí od založení hořické Střední uměleckoprůmyslové školy sochařské a kamenické. Tato významná instituce ovlivnila nejen řady svých absolventů a absolventek, ale celé město Hořice. Podpořila rozvoj místní tradice...

pokračovat ve čtení

Zahradní aukce v Arthouse Hejtmánek nabídne něžný pastel Jaro od Jana Zrzavého, dražit se bude od 3,2 milionu korun. Barvy jsou stejné jako v roce 1927, kdy dílo vzniklo

Pastel nazvaný Jaro zachycující jeden z nejznámějších a nejpůvabnějších námětů malíře Jana Zrzavého nabídne 6. června od 16 hodin zahradní aukce v Arthouse Hejtmánek. Dílo znázorňuje něžného mladíka sedícího v tajuplné krajině s líbeznými kvítky. Vyvolávací cena je 3...

pokračovat ve čtení