Senioři z RoSy vyšli na přehlídkové molo. Inspirováni Paříží si na hlavu nasadili fascinátory

Senioři z Centra RoSa v Praze 8 Kobylisích vyšli na červený koberec, aby divákům předvedli modely, které nosí elegantní Pařížanky. Nechyběly ani typické extravagantní vlasové ozdoby-fascinátory. Úžasně vitální modelky a modely podpořil v roli patrona ředitel Divadla na Vinohradech, herec Tomáš Töpfer a čestným hostem akce byla herečka Eliška Nejedlá.

V rytmu francouzských šansonů se v letošním již sedmém ročníku na červeném koberci procházeli modelky a modelové ve věku mezi 70 a 91 lety. Některé z modelek na mole doprovodil ředitel Divadla na Vinohradech, herec Tomáš Töpfer. „Možná mně to nebudete věřit, ale na módní přehlídce jsem nikdy nebyl. Natož abych vystoupil na molo. Tohle je však zcela jiný případ. Rád to podstoupím, i když si myslím, že plnoštíhlí, obtloustlí a obézní chlapi, jako jsem já, by na molo lézt neměli. Když je to ale pro dobrou věc, tak proč ne!,“ komentuje svojí premiéru na červeném koberci Tomáš Töpfer.

„Podpořit takový projekt mě, vzhledem k tomu, že ke stáří chovám nesmírnou úctu, může jedině těšit. Navíc k módě mám kladný vztah už od malinka, kdy se mě v této oblasti snažila utvářet právě moje babička,“ uvedla Eliška Nejedlá, která během odpoledne zazpívala francouzské šansony.

RoSa fascinovaná Paříží

Kořeny původu Rezidence RoSa sahají do Francie. Organizátoři proto letos sáhli k tématu ´Fascinováni Paříží´, a proto hlavy všech modelek zdobily tzv. fascinátory, typické francouzské extravagantní ozdoby využívané především v 50. letech minulého století.

V Rezidenci RoSa bydlí senioři různého věku. Motivací, proč v Rezidenci bydlí, je zachovat si aktivní způsob života co nejdéle a na dosah služby v případě, že je potřebují. Kromě toho je rezidence otevřená veřejnosti. V Centru RoSa denně čeká na každého zajímavý program, který spojuje všechny generace. Nechybí v něm mimo jiné vzdělávání, zdravotní cvičení, trénování paměti, přednášky, koncerty výstavy a mnoho dalšího. V rezidenci funguje také řada služeb – kadeřnictví, masáže, praktický lékař, obchod, kavárna a restaurace. Rezidence RoSa č.2 v těchto měsících vyrůstá také v Liberci.

Akci poskytl záštitu první místostarosta Prahy 8 Michal Švarc.

Více informací najdete na www.rezidencerosa.cz a www.centrumrosa.cz.

Partneři akce:

Marks & Spencer

Yves Rocher

Rezidence RoSa

Aranžérie (společnost zaměstnávající lidi s epilepsií, výroba květinových vazeb)

Čtěte dál …

Módní kousky s florálními motivy

Květované vzory jsou každoročním oblíbeným trendem, a i letos je rozkvetlá móda jedním z hlavních hitů letní sezóny. Rozkveťte v outfitu s florálními motivy, v módě budou jak jemné drobné kvítky, tak výrazné květované plochy, které okamžitě upoutají...

pokračovat ve čtení