Marek Eben vypráví o Slůňadlech pro děti a jejich dospělé

Ve vydavatelství Tebenas právě vychází audiokniha spisovatele a publicisty Ilji Kučery ml. Slůňadla. V režii Jana Jiráně ji načetl Marek Eben. „Roztomilá dětská knížka, která v době, kdy všichni něco řeší, vůbec nic neřeší. Úlevné,“ představuje novinku populární herec.
V písničkách, které složil a otextoval Raven, zpívají Jiří Lábus, Jaroslava Kratschmerová, Richard Tesařík, Jan Jiráň a Raven. Knižní podoba Slůňadel spatřila světlo světa na podzim 2021, bohatě ilustrovaná linoryty akademického malíře Vojtěcha Horálka.

Slůňadla Slan, Slen, Slin, Slon a Slun, to je pět bráchů, kteří společně žijí v domku v šumavském Boubínském pralese. Díky obřím uším dovedou skvěle létat, choboty umějí proměnit v jakýkoliv nástroj, hudební nevyjímaje. A tak se svými přáteli medvědem Jindřichem Hradcem a moudrou sovou dokážou stejně tak zachránit železničářskou slávu na Kubově Huti před partou loupežníka Šumvajze, jako dopravit zbloudilého delfína Bélatelepa z maďarského Balatonu na Jamajku. Pro smutného pana učitele ze Srní postaví jazzovou kapelu nebo vysvobodí Jindřicha Hradce ze zajetí v cirkusu Kaníkul. Autor líčí příběhy Slůňadlech civilním jazykem, ovšem s humorem a nadsázkou.
Audiokniha tak zaručeně pobaví posluchače bez rozdílu věku od dětí až po jejich rodiče, kteří v ní objeví spoustu skrytých vtípků a narážek.

Křest proběhne ve středu 7. prosince od 18:00 hod. v Klubu Letka, Letohradská 44, Praha 7-Holešovice, a role kmotra se ujme režisér Jan Svěrák.

Čtěte dál …