V OC Arkády Pankrác odstartovala unikátní výstava motocyklů Harley-Davidson

PRAHA, 8. března 2022 – Až do 30. března budou mít návštěvníci pražského obchodního centra Arkády Pankrác možnost zhlédnout unikátní výstavu motocyklů Harley-Davidson. Výstava s názvem Harley-Davidson, legenda přijíždí! zahrnuje téměř čtyři desítky motocyklů značky z let 1918 až 2022, které jsou umístěny po celém prostoru obchodního centra. Nechybí mezi nimi například model z roku 1918, stejně jako první elektrický motocykl značky LiveWire, ale také městské elektrokolo, první adventure touring (terénní) motocykl Pan America, nebo i letošní model, nový Sportster S a mnoho dalšího. Arkády Pankrác navíc ve spolupráci s Harley-Davidson Praha připravily na celý březen i pestrý doprovodný program plný zábavy, soutěží a odměn z portfolia obou partnerů. 

“Jsme rádi, že můžeme širokou veřejnost pozvat na výstavu motocyklů Harley-Davidson do Arkád Pankrác. Těší mě, že se podařilo dát dohromady sbírku modelů od roku 1918 až do letošního roku, sbírku, na které je jasně viditelný progres v průběhu celého století. Výstavu a vybrané modely jsme volili tak, aby si na své přišel každý, ať už milovník našich tradičních strojů, tak i moderních technologií, stejně jako elektrického pohonu, člověk, který je obdivovatelem motocyklů, ať už sám jezdí či nikoli a vedle toho i běžný návštěvník obchodního centra, pro kterého může být výstava zajímavým zpestřením a třeba i prvním setkáním s motocykly Harley-Davidson,” říká Jaroslav Vavřina, spoluorganizátor výstavy a spolumajitel pražského dealerství Harley-Davidson. 

Návštěvníci obchodního centra si tak po celý měsíc březen mohou užít jedinečnou podívanou. Ve všech patrech centra budou umístěny motocykly Harley-Davidson, od nejstarších modelů až po současné. Zhlédnout mohou například motocykl Harley-Davidson F 1000 sidecar z roku 1918, AA 1928 a B 1928 z odpovídajícího roku, nebo také 750 VLC Army z roku 1942, ale i modely DuoGlide z roku 1958, Low Rider z roku 1988, stejně jako Heritage Softail Classic z roku 1993 i výroční Fat Boy vyrobený u příležitosti 100. výročí Harley-Davidson v roce 2003. Chybět pochopitelně nebudou ani novější modely jakými jsou Street Rod 750 z roku 2020, první elektrický motocykl značky, LiveWire, ze stejného roku, první adventure touring Pan America z roku 2021 a první elektrokolo značky rovněž z roku 2021. Zastoupen bude i aktuální modelový rok, a to jak retro elektrokolem, tak především novým modelem řady Sportster, a to Sportsterem S.

“Ze spojení s ikonickou značkou Harley-Davidson máme opravdu radost a těší nás, že právě Arkády Pankrác mohou celý měsíc hostit tuto jedinečnou výstavu. Věříme, že samotné umístění i jednotlivé modely jsou zvoleny tak, aby zaujaly každého návštěvníka, aktivního jezdce, rodiny s dětmi, dospívající i ženy. Pro ně všechny jsme připravili i pestrý doprovodný program zahrnující zábavu a soutěže o hodnotné ceny,” říká Denisa Gálová, ředitelka obchodního centra Arkády Pankrác.

Doprovodný program pro každého…

Po celý březen výstavu doplní pestrý doprovodný program. Každý den probíhá takzvaný Harley Wheel, kdy si návštěvníci při útratě nad 500 Kč v jakékoliv prodejně mohou vytočit na kole motocyklu okamžitou výhru. Pořadatelé výstavy připravili rovněž speciální dny Harley Race, a to v termínu 14. – 27. března, kdy zájemci mohou usednout do závodního simulátoru MotoGP, v němž bude umístěn motocykl Harley-Davidson Street Rod a jejich cílem bude zajet co nejpřesnější stopu trati, kterou jel závodník Lukáš Pešek. Tedy, co nejlépe pracovat s náklonem, brzdou a plynem. A 26. březen pak bude patřit Armwrestling Grand Prix, soutěži v páce o nejsilnějšího muže a ženu, zahrnující i exhibiční zápasy a ukázky technik pro veřejnost. 

Nenechte si proto ujít jedinečnou výstavu Harley-Davidson, legenda přijíždí!, včetně jejího doprovodného programu a navštivte do 30. března nákupní centrum Arkády Pankrác.

Více informací na www.harley-davidson-praha.cz a www.arkady-pankrac.cz. 

Harley-Davidson Praha

Harley-Davidson Praha je nejstarší dealerství značky v ČR a zároveň jedno z pěti oficiálních dealerství Harley-Davidson u nás. Svým zákazníkům nabízí prodej motocyklů, jejich kompletní servis, customizace dle požadavků i sortiment oblečení a moto doplňků MotorClothes. Harley-Davidson Praha je rovněž pořadatelem všech ročníků Prague Harley Days a spolupořadatelem 115. výročí Harley-Davidson konaného v Praze v roce 2018. www.harley-davidson-praha.cz.

Arkády Pankrác

Pražské obchodní centrum nacházející se v Praze 4 – Nuslích. Základní kámen centra byl položen v roce 2007 a slavnostně bylo otevřeno v listopadu 2008. Jeho prodejní plocha je téměř 40 000 m2, disponuje zhruba 1 100 parkovacími misty a nabízí přes 2 000 pracovních míst. Arkády Pankrác mají 5 podlaží, v nichž návštěvníci naleznou obchody, restaurace a služby. www.arkady-pankrac.cz.

Čtěte dál …

Vyhrajte knihu Třetí rodič

Kamila Šimůnková Petrovská, autorka a kreativní ředitelka platformy Třetí rodič, uvádí na trh tři nové publikace určené pro třetí rodiče a rodiny v tzv. patchworkovém uspořádání. Nové tituly přinášejí praktické rady, osobní příběhy a inspiraci pro každodenní život v...

pokračovat ve čtení