Tomáš Volf řeší v nové knize Jiřího Březiny nejotřesnější případ své kariéry

V nakladatelství Motto vychází další kniha spisovatele a dvojnásobného držitele ceny za nejlepší českou detektivku Jiřího Březiny Mizení . Hlavní hrdina Tomáš Volf v ní vyšetřuje brutální útok na rodinu s dítětem.

Na opuštěném statku zemře v den výročí Hitlerova narození několik lidí. Jde o zločin s rasistickým podtextem, nebo o snahu vytvořit falešnou stopu? V jiné dějové lince zazvoní uprostřed noci na dětské krizové centrum dezorientovaný chlapec. Tvrdí, že mu někdo vyměnil rodinu za cizí lidi. Když se však o situaci začne zajímat soukromá vyšetřovatelka Eva Černá, jeho zdánlivé blouznění se rýsuje v děsivých detailech.

Jedná se o čtvrtý případ Tomáše Volfa. „V mých očích je to poměrně obyčejný člověk. Mladý kluk, který má své nejistoty, ale jeho hlavní zbraně jsou inteligence, intuice a empatie k lidem, se kterými se setkává během vyšetřování,“ líčí svého hrdinu spisovatel. „Jakkoli případ vypadá poměrně jednoznačně, tak není. Tematicky se to dotýká obchodování s dětmi i dluhových pastí.“

Na scénu se vrací Volfova bývalá kolegyně Eva Černá, jíž osud do cesty přivede problémového chlapce, jemuž je kvůli prožitému traumatu těžké uvěřit. Chlapcovy smutné oči Evu fascinují. Je odhodlaná mu pomoci i za cenu osobních problémů. Každé dítě si přece zaslouží, aby mu někdo naslouchal…

JIŘÍ BŘEZINA

Patří mezi nejvýraznější české detektivkáře. Už za svůj debut Na kopci získal v roce 2014 Cenu Jiřího Marka za nejlepší český detektivní román. Tento úspěch zopakoval i v roce 2020 s knihou Vzplanutí, další z detektivní série s policistou Tomášem Volfem. Porotci, recenzenti i čtenáři u Jiřího Březiny oceňují zejména originální zápletky, autentičnost vyprávění i obratnou hru se čtenářskými očekáváními, která často vyústí v nečekané zvraty. Jeho knihy byly přeloženy také do polštiny. Vedle psaní detektivek se věnuje copywritingu a překladatelství. Narodil se v Českých Budějovicích, vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy.

Více na www.albatrosmedia.cz.

Čtěte dál …