Pérák: Jantarová komnata. Legendární český superhrdina se vrací!


Tajemná postava, která za druhé světové války skákala na pružinách a likvidovala Němce – to je pověst z temných dob, která fascinovala mnoho tvůrců, objevovala se v animovaných filmech, knihách i komiksech. Ovšem patrně nikdy tak velkolepě, jako při svém posledním příchodu na scénu. Scenárista Petr Macek a kreslíř Petr Kopl z něj udělali skutečně prvního českého superhrdinu. Poprvé tuto postavu použili jako stárnoucího rádce ve své původní komiksové sérii Zázrak, ale zaujala natolik, že jí stvořili vlastní příběh – zasazený samozřejmě do doby druhé světové války.
„Vždycky jsme s Petrem Koplem chtěli dělat takové komiksy, jaké bychom byli bývali rádi četli jako kluci,“ říká scenárista Petr Macek. „K Pérákovi jsme dospěli vlastně úplně mimoděk, původně jsem neplánoval si tu postavu přisvojit, měl být jen „hostem“ v Zázrakovi. Jenže on se mi hrozně dobře psal. Učinili jsme asi šťastné rozhodnutí, že jsme jeho mýtus spojili s naším magickým světem, vytvořili mu tajemné trauma v minulosti, a čtenáři se začali zajímat a pídit po dalších podrobnostech. Rád bych řekl, že osud naší verze Péráka režíruji já, ale občas mám pocit, že už si žije vlastním životem, a já to sotva stíhám zaznamenávat!“
V prvním příběhu s názvem Pérák: Oko budoucnosti se snažil Adolf Hitler zmocnit Libušiny lebky, aby s její pomocí mohl vidět do budoucnosti. Ve druhé knize se Hitlerova okultní organizace Thule vedená majorem Vernerem, zmocnila Jantarové komnaty, historického artefaktu nevyčíslitelné ceny, jemuž jsou přisuzovány tajemné schopnosti. Pérák má navíc s Vernerem nevyřízené osobní účty – tento zákeřný nacista a manipulátor jej připravil o partnerku i nenarozené dítě. Dokáže touhou po pomstě zaslepený hrdina ještě rozlišit, co je v honbě za zúčtováním ospravedlnitelné?
Macek a Kopl skládají poklonu nejen české legendě a historii, ale i Indianu Jonesovi a vůbec pulpovým dobrodružným příběhům. Postava už je představená, takže vlastně od začátku může příběh jet kupředu, přináší souboje s tanky, letadly, a dokonce i dinosaury. Ovšem tvůrci nezapomněli na emoce a na Pérákovy osobní vazby. Minulé události ho dost pošramotily a není úplně jasné, jestli ho pomsta zcela nepohltí.
„Zatímco první Pérák byl dobrodružná duchařina, která rozestavěla figurky na šachovnici, do druhého jsme přidali ještě science-fiction motivy a samozřejmě řádnou porci humoru. Stále si ale necháváme ještě něco v rukávu, protože od začátku vím, že Pérákův příběh by měl být trilogie. A možná ne jedna,“ dodává Petr Macek.
Je tedy na co se těšit. Zvláště když se zdá, že kvalita i zájem čtenářů s každým dílem stoupá. Kniha Pérák: Jantarová komnata právě přichází na komiksový trh v důstojném vázaném a rozšířeném vydání, doplněném o řadu bonusových materiálů! V provedení, které si tato dobrodružná lahůdka vážně zaslouží!

Více na www.crew.cz.

Čtěte dál …

Cestovatelské tipy nejen pro knihomoly

Kniha na dovolené je klasika, bez níž si pobyt u moře, na horách nebo na chalupě už ani nedokážeme představit. Knihy ale mohou být i dobrým vodítkem, jak poznat zajímavá a netradiční místa. Chystáte se na cesty po Evropě? Tady je pár tipů nejen na nejkrásnější...

pokračovat ve čtení

Vyhrajte knihu Třetí rodič

Kamila Šimůnková Petrovská, autorka a kreativní ředitelka platformy Třetí rodič, uvádí na trh tři nové publikace určené pro třetí rodiče a rodiny v tzv. patchworkovém uspořádání. Nové tituly přinášejí praktické rady, osobní příběhy a inspiraci pro každodenní život v...

pokračovat ve čtení