Některé pohádky nejsou pro děti. Tentokrát je to princ, kdo potřebuje zachránit

Nakladatelství COSMOPOLIS, součást Nakladatelského domu GRADA, vydává temně okouzlující fantasy o morálně šedé čarodějnici, prokletém princi a o proroctví, které zažehne jejich zvrácené osudy. Pro fanoušky knih Krutý princ a Holubice a had.

Země rudě rozkvete krví, růžemi a válkou. Princovo srdce se stane zkázou, nebo spásou. Jeho volba nás může všechny zachránit. Jeho nevěsta – na té to všechno závisí!

Trnová královna

I když je věštkyně Violet oddanou služebnicí krále, v žádném případě nemá na růžích ustláno. Mazaná manipulátorka je trnem v oku zejména pohádkově krásnému, ale neskutečně otravnému princi Cyrusovi. Následník trůnu přitom stojí ve středu strašlivého proroctví Violetiny předchůdkyně: Lid Slunečního kontinentu zanevřel na své bohyně, a ty si za trest žádají jeho krev.

Na maškarním plese, kde si má princ vyvolit svoji nastávající, všechny okouzlí tajemná dívka v masce motýla. Hovoří snad věštba o ní? Anebo je vše úplně jinak?

NEKTERÉ POHÁDKY SNAD ANI NEMOHOU MÍT ŠŤASTNÝ KONEC…

344 stran, formát 145×205, měkká vazba s klopami, 479 Kč, odkaz: Trnová královna

O autorce:

Photo of Gina ChenGina Chen je umělkyně samouk s diplomem z informatiky. Miluje být kreativně činná v různých oblastech. Její příběhy se přiklánějí k fantasknosti, představují hrdinky i anti hrdinky. Její kniha Trnová královna (The Violet Made of Thorns) se stala New York Times bestsellerem.

Autorku můžete sledovat na instagramu @actualgina a na webu actualgina.com.

Ukázka:

Vysměju se mu: „Jestli chceš, abych ti vyjmenovala všechny důvody, proč na tebe mám vztek, tak si na to sežeň další láhev vína.“

„Bojíš se mě?“

Jen se zasměju.

Z jeho dechu stoupá do noci lehounká mlha. „Jednou ses ptala, čeho se bojím, když jde o tebe. Bude to ten stejný důvod, proč by ses ty měla bát mě. Můžeme se navzájem zničit, a udělali bychom to bez váhání.“

„To má být hrozba?“

Cyrus se usměje. Pod maskou z jeho výrazu nic víc rozluštit nedokážu.

„Já se tě nebojím,“ zašeptám a cítím v uších svůj vlastní tep.

„Nemůžeme spolu fungovat jako král a věštkyně, pokud k sobě nebudeme upřímní.“

Stáhnu si rukavice. „Jestli chceš být vážně upřímný –“

Cyrus se pokusí odtáhnout, ale jsem rychlejší. Popadnu ho za ruce, číše se rozlije a jeho vlákna se mi odvíjejí před očima.

Pořád vzpomíná na ten den tehdy dávno. Jen v jeho mysli je ta vzpomínka taková:

Jako blesk z čistého nebe se objeví děvče a vytrhne ho jisté smrti jako požehnání sudiček. Umouněné rozkošné stvoření. Zázrak.

Přivede tu dívku domů ke svému lačnému otci a lačnému dvoru. Ti ji umístí do věže a šeptají jí sliby, které utiší její vlastní lačnost.

Dívá se, jak se z ní stává všechno, co je mu protivné.

Nesnáší to, co se z ní stává, ta výřečná a mazaná osoba.

Ještě víc nesnáší všechny ostatní, že to z ní udělali.

Čtěte dál …

BATMAN: V ŽÁRU SMRTI

Zlatá šedesátá léta a Batman tak, jak ho neznáte! Batman je jednou z nejikoničtějších komiksových postav – a i u nás je tím nejslavnějším a nejoblíbenějším hrdinou. Není divu, má skvělý kostým, je to tvrďák a má asi tu nejlepší sestavu záporáků. A to ani nemluvíme o...

pokračovat ve čtení