Kniha Ester – příběh o těžkých rozhodnutích, neobyčejné odvaze a o ranách, které se nezahojily ani po desítkách let

Působivý historický román o síle lidské odvahy a lásky Ester spisovatelky Markéty Práškové bude mít křest spojený s autogramiádou 29. února 2024 v 17:00 v Rytířském sále na zámku Světlá nad Sázavou.

Autorka v něm zavede čtenáře do času po atentátu na Heydricha…

Praha se ocitá v sevření strachu. Mladá Lída se za těchto okolností nedobrovolně uchyluje ke své tetě daleko na venkov. Tam se ovšem sama brzy vystavuje mnohonásobně většímu nebezpečí, když souhlasí, že se pokusí zachránit před transportem do koncentračního tábora čtyřletou židovskou holčičku a ukrýt ji na tetině statku. Má vůbec naději, aby ve vsi, která je neustále pod dohledem gestapa a kolaborantů, přečkala bez úhony až do konce války a odevzdala pak holčičku zpět své židovské kamarádce? A je možné, aby v prostředí nejistoty, kde se nedá nikomu opravdu věřit, našla svoji životní lásku?

Po Baladě o snech a Rozbitých světech jde o její již třetí knihu, která vychází v nakladatelství MOBA. Autorka Markéta Prášková k jejímu vzniku řekla: „Během covidové pandemie jsem pracovala na románu Rozbité světy a dohledala obrovskou spoustu informací a zajímavostí, pro které jsem v něm nenašla uplatnění. Bylo mi líto je nevyužít, a tak jsem se rozhodla napsat ještě jeden příběh z druhé světové války.“

„Čtenáři si knihy Markéty Práškové velmi oblíbili, což dokládají i jejich ohlasy na sociálních sítích a publikované recenze, například na Databázi knih, kdy jedna má hodnocení 88 % a druhá 90 %. Jsme v nakladatelství zvědaví, zdali se toto slibné skóre podaří románu Ester ještě překonat,“ dodává šéfredaktor nakladatelství MOBA Lukáš Kratochvíl.

O autorce

Markéta Prášková (*1981) rodačka z Ledče nad Sázavou vystudovala Pedagogickou fakultu v Hradci Králové a od té doby pracuje ve školství. První spisovatelské krůčky udělala s fantasy romány. V nakladatelství MOBA ji vyšla první kniha Balada o snech v roce 2022, o rok později Rozbité světy, 2024 pak Ester. Žije s manželem a třemi dětmi ve Světlé nad Sázavou.  

Do časů Karla IV. se mohou čtenáři vypravit v historickém románu Vlastimila Vondrušky Sběratelé ostatků, který vychází již ve čtvrtém vydání s novým designem obálky.

Román pro ženy Manžel a… dítě z minulosti napsala Alena Jakoubková a jak už název naznačuje, bude rozplétat mimomanželské vztahy záletného muže.

Únorové tituly nakladatelství MOBA

Susanne Goga, Mrtvá z Charlottenburgu, historická detektivka z Berlína roku 1923

Markéta Prášková, Ester, román

Eva Mašková, Pouto krve, edice Původní česká detektivka

Ladislav Beran, Odložená spravedlnost, edice Původní česká detektivka

Ilona Dobrovolná, Panoptikum pana Perkinse, detektivní román

Alena Jakoubková, Manžel a… dítě z minulosti, román pro ženy

Marina Novotná, Pomsta mrtvého kněze, historická krimi

Vlastimil Vondruška, Sběratelé ostatků, čtvrté vydání historického románu s novým designem obálek

Čtěte dál …

BATMAN: V ŽÁRU SMRTI

Zlatá šedesátá léta a Batman tak, jak ho neznáte! Batman je jednou z nejikoničtějších komiksových postav – a i u nás je tím nejslavnějším a nejoblíbenějším hrdinou. Není divu, má skvělý kostým, je to tvrďák a má asi tu nejlepší sestavu záporáků. A to ani nemluvíme o...

pokračovat ve čtení