MÍR LZE VYKOUPIT JEN SMRTÍ

Nyní také film na Netflixu

Nakladatelství COSMOPOLIS, součást Nakladatelského domu GRADA, vydala ve své edici young adult knižní verzi nového filmu na Netflixu Mladá dáma – premiéra 8. 3. 2024.

V hlavní roli Millie Bobby Brownová, kterou znáte z filmu Enola Holmesová, ze dvou posledních filmů s Godzillou a ze seriálu Stranger Things.

Mladá dáma

Sedmnáctiletá Elodie nikdy nesnila o palácích a přepychu. Jako dědička chudého vévodství moc dobře ví, co to znamená hlad a bída. Když ji proto požádá o ruku princ pohádkově bohatého ostrovního státu Aurea, neváhá ani okamžik. Vždyť sňatek s Henrym znamená, že její lid už nikdy nebude trpět!

Za bohatstvím Aurey však stojí tajemství. Temné, zubaté a hladové tajemství. Aureané totiž sdílí ostrov s drakem. Nečekejte ale noblesní bytost, nýbrž krvežíznivou bestii, která si za svoji přízeň žádá krev – a to krev královskou.

Po luxusní svatbě přichází vystřízlivění, když je nová princezna obětována drakovi. Ztracena v dračí sluji bude Elodie potřebovat veškerý svůj důvtip, aby unikla ze spárů jisté smrti a pomstila se všem, kdo ji zradili.

344 stran, formát 145×205, měkká vazba s klopami, 449 Kč, odkaz: Mladá dáma

Ukázka z knihy:

„Au!“ Elodie trhla prsty od stěny tunelu. Spálila se o výtrysk horké páry. „Co to u všech…?“ Naklonila se k tomu místu blíže, ale dávala si pozor, aby se neocitla až příliš blízko.

Z pukliny v kameni zasyčel horký, vlhký vzduch.

Drak? Celá nadskočila.

Byl to ale jenom termální otvor a hned se cítila směšně, že se nechala vystrašit tím příběhem spojeným s obřadem sklizně.

Navíc dávalo smysl, že tady dole bylo přirozené horko. Hora Khaevis bývala kdysi dávno sopkou. Tohle bylo všechno, co po ní zůstalo.

Zdroj světla zaplál o něco silněji. Elodie přidala do kroku.

Po pár minutách se tunel rozšířil a zničehonic končil otevřenou slují. Velice váhavě pokročila kupředu.

Horou se rozléhal zvuk něčeho v pohybu – něčeho plazícího se.

Elodie ztuhla.

„Haló?“ zašeptala, nejistá, jestli chce opravdu přitáhnout pozornost zdroje toho zvuku. Rozhodně to neznělo jako skupina rytířů v brnění.

To přece nemohl být…

„Vo drae oniserru rokzif. Mirvu rokzif.“ Ten hlas byl hluboký a chraplavý, připomínal uhelný kouř, když se oheň příliš rozpálí.

Elodie vykulila oči a stáhla se pár kroků zpátky do tunelu. Přitiskla se ke skále a pohybovala se tak pomalu a tiše, jak jí to jen hrůza dovolovala. Protože to byl hlas. Rozhodně to byl hlas. Mluvil ale jazykem, který neznala.

Draci nejsou skuteční, připomínala si.

Čtěte dál …