Zdravé a chutné svačiny nejen do školy

Přání být tím nejlepším rodičem včetně zajištění kvalitních pokrmů pro své děti se často střetává s reálným nedostatkem času, energie či inspirace. Připravit každodenně něco zdravého na zub, a přitom se vejít do ráno časově nabitého harmonogramu, může být ale mnohdy snadnější, než si myslíte.  Pokud Vám už někdy dochází nápady, co dobrého nachystat dětem ke snídani či svačince do školy, inspirujte se tipy Mlékárny Valašské Meziříčí, jednoho z předních českých výrobců zdravých dobrot nejen do školní aktovky. V sortimentu mlékárny Valašské Meziříčí najdete vše, ať již jsou to výborné Smetanové jogurty z Valašska nebo sortiment kysaných výrobků, do kterých patří kefírová mléka či mléka acidofilní se znovu uzavíratelným praktickým uzávěrem. Porci zdravé svačiny si tak každý školák snadno určí sám. Výborné jsou také Bílé jogurty z Valašska. Ty mlékárna vyrábí jak smetanové, tak polotučné a v letošním roce také nově bílé jogurty s přidanou hodnotou bifido. Svačinou v podobě výrobků Mlékáren Valašské Meziříčí zvolíte lehce stravitelnou přitom vydatnou chutnou a zdravou verzi pokrmu. Navíc příprava zabere skutečně minimum času. Nezapomínejte proto ani v novém školním roce na pochoutky z čisté přírody Valašska. Mlékárna spolupracuje výhradně s dlouholetými, vztahem prověřenými dodavateli, kteří dbají na nejvyšší kvalitu českého mléka od domácího skotu.

Tip na zdravou a rychlou snídani

1 Bílý jogurt bifido

Hrst cereálií

Ovoce

Oříšky

Javorový sirup nebo med

Bílý jogurt dáme do misky a přisypeme dle chuti oblíbené cereálie nebo vločky, ovoce dle sezonnosti (borůvky, jahody, maliny, meruňky) a posypeme oříšky. Pokud máte rádi sladší variantu přidáme javorový sirup nebo med.

Bílé jogurty vyrábí Mlékárna Valašské Meziříčí v několika druzích. Smetanový jogurt z Valašska bílý s tučností 10%, Bílý jogurt z Valašska s obsahem tuku 3%, který prodává ve variantě 150 g, 380 g a 500 g a v letošním roce uvedla na trh novinku – Bílý jogurt z Valašska bifido s obsahem tuku 3,7%.

Na svačinku do školy se pak výborně hodí Kefírová nebo Acidofilní mléka z Valašska, která mají praktický uzavíratelný uzávěr, tudíž neskončí rozlité někde v aktovce. Děti dávají přednost ochuceným variantám a tradičně sáhnou po Kefírovém mléku nízkotučném v příchuti jahoda či višeň. Acidofilní mléka jsou pak doplněna o výživné cereálie. Pokud do boxu dětem přidáte ovoce, máte plnohodnotnou a zdravou svačinku pro školáka.

Privatizací Beskydských mlékáren v roce 1992 vznikla Mlékárna Valašské Meziříčí. Současný výrobní program tvoří tyto výrobky: smetanové jogurty polotučné, ovocné jogurty, nízkotučné ovocné jogurty, kysané výrobky, BIO jogurty a čerstvé tekuté výrobky. Mlékárna Valašské Meziříčí se zařadila mezi významné výrobce kysaných mléčných výrobků České republiky. Zákazníci si je oblíbili především pro jejich vysokou kvalitu a lahodnou chuť. Prvotřídní kvalita výrobků je potvrzena nejen jejich stoupající oblibou, ale i získáním nejrůznějších ocenění. Za těmito úspěchy stojí především zaměstnanci společnosti, kteří ke kvalitě výrobků přispívají svým nadšením a obětavostí. Její výrobky jsou zastoupeny v celé síti obchodních řetězců i ostatních prodejen. Co se týče exportních aktivit, mlékárna se soustředí na slovenské trhy. Více informací o mlékárně naleznete na: www.mlekarna-valmez.cz.

Čtěte dál …

Stylová i za grilem

Léto je ideálním časem na pořádání grilovaček, posezení s kytarou u ohně a různých zahradních setkání s přáteli a rodinou. Dostali jste pozvání na takovou akci, nebo ji sami pořádáte? Kromě pohodlí ostatních myslete i na to své, a vsaďte na stylový ležérní outfit, ve...

pokračovat ve čtení