Levandulové údolí v Chodouni zahajuje advent

V neděli začíná jedno z nejkrásnějších období celého roku. Pojďte ho strávit v krásném prostředí Levandulového údolí ve středočeské obci Chodouň. Organizátoři si pro vás připravili program pro celou rodinu, který je plný zábavy, her, workshopů a výtečného jídla a pití. Přijďte si odpočinout, pobavit a načerpat energii, kterou teď všichni potřebujeme víc než dřív. Vzhledem k situaci sledujte prosím pravidelnou aktualizaci na www.levanduloveudoli.cz.

27. 11. 2021

Kouzlo Vánoc v Levandulovém údolí

Pro návštěvníky je připravena „Cesta do Betléma“, adventní stezka plná kvízů, hádanek a úkolů, při níž se budete procházet po vápencových mořích. Vychutnat si můžete i adventní levandulové speciality – levandulovou vánočku, cukroví či drinky s BIO Levandulí Chodouňskou.

Těšit se můžete na tradiční pokrmy, jako je kuba, salát, řízečky, vinná klobáska, vepřové koleno a další slané i sladké lahůdky.  Zahřeje vás BIO čaj pro klidnou mysl a veselé střevo, levandulový svařák, punč či grog, osvěžit se můžete levandulovým proseccem, mojitem, limonádou či harmonizovanou vodou.

28. 11. 2021

Svícny, věnce a vánoční dekorace – dílny a workshopy

V neděli je třeba zapálit první svíci na adventním věnci, a tak si můžete v naší dílně připravit věnce, svícny i dekorace pro váš domov snů.

Připravena je také Cesta do Betléma, adventní stezka plná kvízů, hádanek a úkolů, při níž se budete procházet po našich vápencových mořích. Vychutnat si můžete i adventní levandulové speciality – levandulovou vánočku, cukroví, drinky s BIO Levandulí Chodouňskou, svařák nebo grog. Těšit se můžete na tradiční pokrmy, jako je kuba, salát, řízečky, vinná klobáska, vepřové koleno a další slané i sladké lahůdky.

Více na www.levanduloveudoli.cz.     

Čtěte dál …

Galerie plastik v Hořicích v Podkrkonoší uvádí výstavu To, co zbylo na počest stočtyřicetiletého výročí založení Střední uměleckoprůmyslové školy sochařské a kamenické a zrodu dlouholetého umění kamenné krásy

V letošním roce si připomínáme 140. výročí od založení hořické Střední uměleckoprůmyslové školy sochařské a kamenické. Tato významná instituce ovlivnila nejen řady svých absolventů a absolventek, ale celé město Hořice. Podpořila rozvoj místní tradice...

pokračovat ve čtení

Hned tři princezny budou o Vánocích zachraňovat celé království – výpravnou pohádku režíruje oceňovaný Tomáš Pavlíček 

V lesích v Českém Švýcarsku, které před dvěma lety zachvátil rozsáhlý požár, začalo natáčení letošní vánoční premiérové pohádky České televize. Spálenou krajinou putují na koních tři princezny – chytrá Sofie, odvážná Leona a krásná Flóra. Čeká je cesta plná...

pokračovat ve čtení