Hledáte vhodné místo pro svatbu, oslavu, firemní event, nebo zasloužený odpočinek? Nový unikátní projekt The Old Yard Rychvald vás nezklame.

Hledáte vhodné místo pro svatbu, oslavu, firemní event, nebo zasloužený odpočinek? Zvolte takové, které má historii a ducha, ale zároveň nabízí maximální pohodlí a skvělé zázemí. To vše nabízí Zámek Rychvald, unikátně zrestaurované šlechtické sídlo nacházející se v Rychvaldu, jen několik kilometrů od Ostravy. Zámek bývá též nazývaný „Starý dvůr“ (The Old Yard).

Může se pochlubit bohatou historií. Postaven byl v 16. století Barskými z Baště, následně byl majetkem Mönnichů, Lariš-Mönnichů a koncem 19. stol. přešel do rukou knížat ze Starhemberku. Po roce 1945 byl vyvlastněn a po Sametové revoluci pak postupně zrekonstruován a zveleben až do současného stavu. Nyní je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Prostory objektu přímo vyzývají k velkolepým oslavám, svatbám a hostinám, ale i školením a jakýmkoli jiným eventům. Využít můžete celý zámek, nebo jeho části.

Pro vaši svatbu nebo jinou akci můžete využít širokou nabídku zámeckých prostor. K dispozici jsou vnitřní prostory a sály, dále venkovní nádvoří, zámecká zahrada, secesní altán, či břeh jezera plný leknínů. Nachází se zde dokonce i vysvěcená zámecká kaple pro církevní svatební obřady. Sklepení jsou jako stvořená pro ochutnávky vína, zámecká zahrada pro nerušený relax.

Ubytování ve 4* hotelu nabízí naprostý komfort v autentické atmosféře minulých století. K dispozici je 20 pokojů, které jsou zařízeny odborně zrestaurovaným starožitným nábytkem.

Hostinu můžete situovat do zámecké restaurace, zahradního domku, nebo vzdušných zámeckých sálů.

Využít můžete i rozlehlých sklepení plných vzácných historických artefaktů a zákoutí. Oslavovat a bavit se je možné do pozdních hodin, vzhledem k situování zámku nehrozí rušení nočního klidu.

Zámek nabízí občerstvení od nejlepších cateringových firem, výzdoby prostor floristou, domluvit je možné i prohlídku zámku. Místo je především oázou klidu s překrásnou okolní přírodou. Navštívit lze ale i mnoho zajímavých míst v okolí, např. národní kulturní památku Dolní oblast Vítkovice, ZOO Ostrava, nebo Aquacentrum Bohumín.

Pobyt na Zámku Rychvald vám přinese nezapomenutelný zážitek opravdové a výjimečné zámecké atmosféry. Osobní přístup a individuální péče o klienty jsou mottem všech zaměstnanců zámku. Profesionální tým se postará o organizaci akce na klíč tak, abyste si mohli vše užít dle vašich představ a zcela bez starostí. Více informací a kontakt najdete na webových stránkách www.old-yard.com.

Čtěte dál …

Masaryčka se připojuje do sítě Lokni. Filtrovaná voda bude na nádraží i v sousední administrativní budově

Pražské Masarykovo nádraží se připojilo do sítě filtračních stanic Lokni. Významný dopravní uzel se stal 13. nádražím v Česku, které nabízí cestujícím možnost načepovat si čerstvou filtrovanou vodu do vlastních lahví. Společnost Penta zároveň instaluje unikátní řešení...

pokračovat ve čtení