Oceňovaná a bezpečná destinace s lákavými novinkami? Prohřejte se v rozmanitém Egyptě

Země, kterou vydavatel průvodců Lonely Planet označil za destinaci s nejlepším poměrem ceny a kvality, očekává rekordní počet návštěvníků. Egypt totiž plánuje otevření dalších historických památek a nových resortů.

Nezapomenutelná dobrodružství, ohromující zážitky a hřejivé slunce: oceňovaná prázdninová destinace Egypt má letos zimě co nabídnout všem cestovatelům. Zatímco ve většině Evropy je chladno, země na Nilu se ukazuje jako fascinující a cenově dostupná destinace pro zimní dovolenou ve slunečném počasí.

„Cestovní ruch se v posledních letech proměnil. Do Egypta přijíždí stále víc cestovatelů, protože jim země nabízí rozmanité a jedinečné zážitky a cítí se zde bezpečně. Naší snahou je nabídnout každému hostu dovolenou, která mu umožní relaxovat a oddychnout si a zároveň poznávat naši bohatou kulturu,“ říká Ahmed Issa, ministr cestovního ruchu a historických památek. „V loňském roce jsme v chladných měsících zaznamenali příliv návštěvníků a očekáváme, že letos opět přijedou miliony cestovatelů, kteří chtějí uniknout zimě.“

Díky mnoha přímým letům z řady velkých evropských měst a novým leteckým spojením se nyní návštěvníci do Egypta dostanou rychleji a levněji než kdy předtím. Lákavá jsou také nově zavedená pětiletá víza pro vícenásobný vstup, skvělé zájezdy od cestovních kanceláří a nízké náklady na místě.

Znovuotevření Řecko-římského muzea v Alexandrii a další investice do oblíbených turistických míst

Aby měli návštěvníci lepší zážitky, významně se investovalo do egyptských destinací včetně obnovy a rozvoje archeologických nalezišť a otevření nových muzeí a hotelů. Mezi nejvýznamnější počiny patří znovuotevření Řecko-římského muzea (Graeco-Roman Museum) v Alexandrii, obnova Velké hypostylové síně (Great Hypostyle Hall) v chrámu Karnak a Údolí králů a otevření nového Velkého egyptského muzea (Grand Egyptian Museum) na začátku roku 2024 nedaleko Káhiry.

Šnorchlování, magické slavnosti, pyramidy, all-inclusive i nomádství

Úchvatné pyramidy v Gíze na okraji Káhiry a ikonická Velká sfinga nebo legendární Luxorský chrám, účast na magické slavnosti slunce Abú Simbel (Abu Simbel Sun Festival) v Asuánu nebo zážitek z bílých písečných pláží a nedotčených korálových útesů Rudého moře – Egypt má co nabídnout každému cestovateli. Je to oblíbená destinace pro všechny – od rodin, které hledají luxus s all-inclusive, přes nezávislé cestovatele, kteří chtějí prožít jedinečné dobrodružství, až po zaměstnance na home officu, pro které je rozhodující cenově dostupný dlouhodobý pobyt.

Egypt osloví také cestovatele, kteří se chtějí ponořit do měst, jako je Káhira nebo Alexandrie. Na zájemce čekají i personalizované plavby po řece, jedinečná pouštní dobrodružství nebo některá z nejlepších míst na světě pro šnorchlování a potápění v Rudém moři.

Žijete ekologicky? Navštivte mezinárodně proslulou atrakci Eco Nubia

Egypt klade stále větší důraz na udržitelnost a nabízí spoustu příležitostí pro ty, kteří hledají ekologicky šetrné způsoby, jak se seznámit s přírodou, kulturním a historickým dědictvím a místními lidmi. Mnoho cestovních kanceláří např. nabízí zájezdy zahrnující pobyty v ekologických ubytovacích zařízeních a podporující místní podniky. V zemi se nachází také řada eco-lodges, např. Eco Nubia na kdysi opuštěném ostrově Bigeh, která se stala mezinárodně proslulou atrakcí a byla dokonce oceněna Světovou organizací cestovního ruchu OSN.

Do programů environmentální certifikace jsou zapojeny také destinace jako Káhira a různé resorty na pobřeží Rudého moře mezi letovisky El Gouna a Marsa Alam. Šarm aš-Šajch byl dokonce nedávno oceněn Arabskou unií pro média v cestovním ruchu (AUTM) jako nejlepší udržitelné město pro turisty.

Rekordní rok pro cestovní ruch

Podle egyptského ministerstva cestovního ruchu a historických památek navštívilo Egypt v první polovině roku 2023 víc než 7 milionů turistů. Země, která je na nově vydaném seznamu Best in Travel 2024 od Lonely Planet označena za nejvýhodnější destinaci, by letos měla přilákat 15 milionů turistů. Dalším důležitým důvodem je to, že Egypt je i v této době známý jako jedna z nejbezpečnějších destinací na světě.

O Egyptském úřadu pro cestovní ruch

Egyptský úřad pro cestovní ruch (ETA) byl založen v roce 1981 s cílem podpořit mezinárodní cestovní ruch zaměřením na dlouhou historii Egypta a propagaci mnoha turistických atrakcí v zemi. Posláním ETA je také zvyšovat vnitrostátní cestovní ruch, budovat v celé zemi povědomí o cestovním ruchu a posilovat vztah Egypťanů k jejich dědictví.   

ETA se soustředí na rozmanitost atrakcí a destinací v Egyptě, na rozvoj marketingových strategií a programů na podporu cestovního ruchu a na poskytování technické a marketingové podpory. Organizuje a sponzoruje také turistické, sportovní, společenské a kulturní akce v celé zemi. Úřadu ETA předsedá ministr cestovního ruchu.


Další informace najdete na stránkách Experience Egypt.

Čtěte dál …