Známé tváře na slavnostním otevření Montblanc Haus

Významné osobnosti, včetně herců Maggie Gyllenhaal, Oscara Isaaca, Daniela Brühla nebo korejské dýdžejky a producentky Peggy Gou, se zúčastnily inaugurace nového prostoru luxusní značky Montblanc, který vypráví její příběh a vzdává hold mimořádné síle a významu ručního psaní.

Montblanc oslavil prostřednictvím velkolepé společenské události oficiální otevření Montblanc Haus, nové adresy na mapě Hamburku vybudované pro inspiraci ke psaní a také připomenutí role, kterou německý dům sehrál při utváření kultury psaní. Významní hosté z celého světa se v rámci večera stali vůbec prvními návštěvníky působivé stavby stojící v komplexu ústředí a manufaktury Montblanc, kde se dodnes vyrábějí psací potřeby včetně ikonického pera Meisterstück.

Známé tváře v čele s Maggie Gyllenhaal, Oscarem Isaacem, Peggy Gou, Danielem Brühlem, Emilií Schüle, Feng Tangem, Dree Hemingway nebo Isaacem Hernandezem měly možnost ponořit se do pohlcujícího příběhu značky Montblanc od jejího založení až po současnost, jehož neodmyslitelnou součást představují psací potřeby a ti, kdo je vyrábějí. Jako všichni budoucí návštěvníci Montblanc Haus mohly prozkoumat neuvěřitelnou sílu rukopisu a kreativitu, představivost a emoce, které v každém vyvolává.

U příležitosti této výjimečné společenské události sestavil michelinský šéfkuchař Heinz O. Wehmann, zaměřující se na organickou kuchyni, speciální menu servírované za svitu měsíce v průhledné konstrukci, jež byla speciálně vztyčena v zahradách komplexu s výhledem na hlavní průčelí Montblanc Haus. O zábavu se postarala německá zpěvačka a skladatelka Joy Denalane a po večeři následoval set uznávaného anglického jazzového a popového umělce a spisovatele Jamieho Culluma.

V souladu s posláním Montblanc Haus, který chce svým návštěvníkům zprostředkovat zážitek z ručního psaní velmi osobním způsobem a rovněž jim pomoci vyjádřit vlastní kreativitu, si hosté během události prohlédli exponáty, ale také si užili inkoustový bar Montblanc, speciální fotokoutek či kaligrafické stanoviště s umělcem Leonardem Fiorim.

Stálá výstava v Montblanc Haus se nese v duchu vize značky inspirovat ke psaní – Inspire Writing – a zkoumá různá témata, včetně Legacy and Vision vyprávějící příběh domu a jeho ikony Meisterstück, Handwriting from around the World o rozmanitosti typů písma z celého světa, Craftsmanship and Innovation odkrývající know-how Montblanc pro tvorbu a výrobu psacích potřeb, Montblanc Collections seznamující s různými kolekcemi psacích nástrojů a v neposlední řadě The Mark Making věnovaný návštěvníkům a těm, jež zanechali svou stopu v dějinách lidstva.

První dočasná expozice nazvaná „30 Years of the Patron of Arts“ oslavuje třicetileté výročí limitovaných edicí „Patroni umění“ a podporuje myšlenku sběratelství. Výstava bude pro návštěvníky otevřena do října letošního roku.

Montblanc Haus v Hamburku otevírá své brány veřejnosti 16. května 2022. Pro více informací navštivte www.montblanc.com

O ZNAČCE MONTBLANC

Vedená průkopnickým duchem již od roku 1906, značka Montblanc způsobila svými průlomovými inovacemi revoluci v kultuře ručního psaní. I dnes tento německý výrobce se sídlem v Hamburku nepřestává posouvat hranice a zdokonaluje řemeslné zpracování svých produktů napříč celým portfoliem: špičkových psacích potřeb, hodinek, koženého zboží, doplňků, vůní a brýlí. S každou další inovací Montblanc nabízí nové funkčnosti a výrazné designy. Ty odrážejí sofistikované dědictví domu a řemeslné zpracování splňující ty nejvyšší standardy. Ikonický znak Montblanc, bílá šesticípá hvězda vyobrazující zasněžený vrchol nejvyšší hory Evropy Mont Blanc, se stal symbolem inovace, dokonalého zpracování, kvality a vyjádření stylu. Se svým původem, hluboko zakořeněným v kultuře ručního psaní, Montblanc nadále prosazuje svoje kulturní odhodlání po celém světě vytvářením rozsáhlých iniciativ na podporu umění a kultury v různých formách.

Čtěte dál …